• |
  • |
  • Konkursy
  • SKLEP
Ostatnia Tawerna
  • Fantasy
  • Science Fiction
  • Horror
  • Superheroes
Ostatnia Tawerna
  • Wieści
    • Wszystkie aktualności z fantastyki
      Najnowsze artykuły - Wszystkie aktualności z fantastyki
      "Spider-Man 3" - Charlie Cox zakończył zdjęcia "Spider-Man 3" - Charlie Cox zakończył zdjęcia
      Premiera książki "Warkoczyk" już 19 stycznia! Premiera książki "Warkoczyk" już 19 stycznia!
      Nowości komiksowe od Egmontu - styczeń 2021 Nowości komiksowe od Egmontu - styczeń 2021
      "Looney Tunes" powraca! Opublikowano zwiastun nowych odcinków "Looney Tunes" powraca! Opublikowano zwiastun nowych odcinków
    • Filmy i seriale fantasy
    • Gry komputerowe fantasy
    • Książki i komiksy fantasy
    • Wydarzenia i konwenty o fantastyce
  • Gry
    • Wszystko o grach fantasy
      Najnowsze artykuły - Gry komputerowe
      Porozbijajmy się maluchem po Berlinie! – recenzja gry „Electro Ride” Porozbijajmy się maluchem po Berlinie! – recenzja gry „Electro Ride”
      Dawno temu świat był inny - recenzja „Chronos: Before the Ashes” Dawno temu świat był inny - recenzja „Chronos: Before the Ashes”
      Najważniejsze gry i wydarzenia 2020 roku Najważniejsze gry i wydarzenia 2020 roku
      Dragon Age 4  – Twórcy publikują nowy Concept Art Dragon Age 4 – Twórcy publikują nowy Concept Art
    • Aktualności z gier komputerowych
    • Publicystyka, artykuły o grach
    • Recenzje gier komputerowych
    • Retrogranie, artykuły o grach retro
    • Sprzęt komputerowy
  • Gry bez prądu
    Najnowsze artykuły - Gry bez prądu: gry planszowe, karciane, RPG
    Na aferę! – recenzja gry planszowej „Watergate” Mathiasa Cramera Na aferę! – recenzja gry planszowej „Watergate” Mathiasa Cramera
    Genialna polska zręcznościówka - recenzja gry planszowej „Palec Boży” Genialna polska zręcznościówka - recenzja gry planszowej „Palec Boży”
    PartyTura, czyli muzyczna gra w ciszy – recenzja gry planszowej PartyTura, czyli muzyczna gra w ciszy – recenzja gry planszowej
    Książka to czy gra? - recenzja gry planszowej „Opowiadanki” Książka to czy gra? - recenzja gry planszowej „Opowiadanki”
  • Filmy i seriale
    • Wszystko o fantastycznych filmach
      Najnowsze artykuły - Filmy i seriale fantasy
      Gdy niebo spada na głowy. Recenzja 5. sezonu „The Expanse” (odc. 1-6) Gdy niebo spada na głowy. Recenzja 5. sezonu „The Expanse” (odc. 1-6)
      Słodko-gorzkie zakończenie – Recenzja 4. sezonu „Chilling Adventures of Sabrina” Słodko-gorzkie zakończenie – Recenzja 4. sezonu „Chilling Adventures of Sabrina”
      Anulowane – a szkoda! „Terminator: Kroniki Sary Connor” Anulowane – a szkoda! „Terminator: Kroniki Sary Connor”
      [RETROSEANS] Mój sąsiad jest wampirem! – recenzja filmu „Fright Night” [RETROSEANS] Mój sąsiad jest wampirem! – recenzja filmu „Fright Night”
    • Aktualności z filmów i seriali
    • Publicystyka, artykuły o filmach i serialach
    • Recenzje filmów fantasy
    • Recenzje seriali fantasy
    • Recenzje płyt DVD
    • Warto znać
  • Literatura
    • Wszystko o książkach fantasy
      Najnowsze artykuły - Literatura - książki fantasy
      Creepypasty, czyli strachy z szafy popkultury Creepypasty, czyli strachy z szafy popkultury
      Niebezpieczny świat – recenzja książki „Strefy”, tom 1 Niebezpieczny świat – recenzja książki „Strefy”, tom 1
      "Ogromne zaskoczenie" - recenzja książki "Nawiść" "Ogromne zaskoczenie" - recenzja książki "Nawiść"
      Jadą, jadą w świat sankami, sanki dzwonią... przygodami! – recenzja książki "Zimowa magia" Jadą, jadą w świat sankami, sanki dzwonią... przygodami! – recenzja książki "Zimowa magia"
    • Aktualności z literatury i komiksu
    • Publicystyka, artykuły o książkach
    • Recenzje książek
    • Recenzje audiobooków
    • Warto znać
  • Komiksy
    • Wszystko o komiksach fantasy
      Najnowsze artykuły - Komiksy fantasy - artykuły, recenzje
      Szpiedzy, detektywi i tajne organizacje – recenzja komiksu „Lewiatan” Szpiedzy, detektywi i tajne organizacje – recenzja komiksu „Lewiatan”
      Miał być finał, a jest filler – recenzja komiksu „Czarny Młot. Era zagłady. Część 2” Miał być finał, a jest filler – recenzja komiksu „Czarny Młot. Era zagłady. Część 2”
      Dziki Zachód pełen magii – co miłośnik fantastyki znajdzie w komiksach z Lucky Lukiem Dziki Zachód pełen magii – co miłośnik fantastyki znajdzie w komiksach z Lucky Lukiem
      Zamieniając żywe istoty w szkło – recenzja komiksu „Czarolina. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki”, t. 2 Zamieniając żywe istoty w szkło – recenzja komiksu „Czarolina. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki”, t. 2
    • Nasze komiksy
    • Publicystyka, artykuły o komiksach
    • Recenzje komiksów
    • Pozostałe recenzje
    • Warto znać
  • Do piwa
    • Fantastyka do piwa
      Najnowsze artykuły - Fantastyka do piwa
      Najważniejsze gry i wydarzenia 2020 roku Najważniejsze gry i wydarzenia 2020 roku
      Czy Żywe Trupy jeszcze gniją? – dyskusja na temat zmian w serialu. Część 1 Czy Żywe Trupy jeszcze gniją? – dyskusja na temat zmian w serialu. Część 1
      Quiz: Święta w filmach i serialach fantasy Quiz: Święta w filmach i serialach fantasy
      Zima w krainie wyobraźni, czyli ferie z RPG w szkole językowej Tell Me Zima w krainie wyobraźni, czyli ferie z RPG w szkole językowej Tell Me
    • Cosplaye i arty
    • Fantastyka na luzie
    • Ciekawostki z fantastyki
    • Zestawienia o fantastyce
    • OT TV
  • Wydarzenia
    Najnowsze artykuły - Wydarzenia i konwenty poświęcone fantastyce
    Zima w krainie wyobraźni, czyli ferie z RPG w szkole językowej Tell Me Zima w krainie wyobraźni, czyli ferie z RPG w szkole językowej Tell Me
    Było fantastycznie! - Fantastyka2020 - relacja Było fantastycznie! - Fantastyka2020 - relacja
    Multiscreen Day 2020 z nową datą! Multiscreen Day 2020 z nową datą!
    Fantastyka 2020 już niedługo! Fantastyka 2020 już niedługo!
  • Quizy
    Najnowsze artykuły - Quizy o tematyce fantastycznej
    Quiz: Święta w filmach i serialach fantasy Quiz: Święta w filmach i serialach fantasy
    Quiz: fantastyczne małpy w popkulturze Quiz: fantastyczne małpy w popkulturze
    Quiz: „Rick i Morty” – jak dobrze znasz tę zwariowaną serię? Quiz: „Rick i Morty” – jak dobrze znasz tę zwariowaną serię?
    QUIZ: Polskie gry komputerowe QUIZ: Polskie gry komputerowe
  • Generic selectors
    Exact matches only
    Search in title
    Search in content
    Search in posts
    Search in pages
Ostatnia Tawerna
Wszystkie aktualności z fantastyki
Aktualności z filmów i seriali

Historia z Rendlesham pojawi się na małym ekranie?

27.11.2017 Katarzyna Gnacikowska Aktualności z filmów i seriali, Wszystkie aktualności z fantastyki
0 Dołącz do dyskusji
Historia z Rendlesham pojawi się na małym ekranie?

Brytyjskie Roswell doczeka się ekranizacji przez Sony. Źródła donoszą, że jest to wielce prawdopodobne. Fani ufoludków uwaga! Zbliża się zielona fala.



Według Variety, londyńska firma producencka Eleventh Hour Films i Sony nawiązują współpracę odnośnie serialu Rendlesham. Opartym będzie na incydencie UFO z lat 80., często nazywanym brytyjskim Roswell. 

Rzekome obserwacje rozpoczęły się 26 grudnia 1980 roku, kiedy to patrole bezpieczeństwa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych stacjonowały w RAF Woodbridge w Suffolk (Anglia), a światła docierały do ​​pobliskiego lasu Rendlesham. Gdy żołnierze poszli zbadać sprawę, znaleźli, pośrodku lasu, metaliczny przedmiot ze świecącymi światłami. Gdy się zbliżyli, obiekt przeniósł się przez las, wywołując panikę wśród zwierząt hodowlanych. Następnego dnia, na leśnej polanie, znaleziono ślady trójkątnego kształtu, a 28 grudnia zastępca dowódcy bazy, pułkownik Charles Halt i kilku innych żołnierzy wykonało odczyty promieniowania na polanie i zauważyło światła w oddali.

Serial będzie przedstawiał dramat rodzinny oparty na prawdziwych wydarzeniach w latach 1980-2020. Joe Ahearne (Doctor Who) wyreżyseruje serial telewizyjny Rendlesham, a Eve Gutierrez i Jill Green będą producentami wykonawczymi (Collision, Safe House). Ahearne powiedział:

Kiedy Eleventh Hour Films zwróciło moją uwagę na moją uwagę na ten niezwykły kawałek brytyjskiej i amerykańskiej historii, zostałem dogłębnie poruszony. Myślę, że tak samo będzie z widzami.

Guttierez powiedziała:

Joe to mistrz przedstawiania historii z długoletnią fascynacją science fiction. Pracując z Sony, nie możemy się już doczekać, aby przedstawić tę światową historię.

 

Podoba Ci się w naszej Tawernie? Zapisz się do Newslettera!


Zobacz dodatkowe ustawienia i wybierz, co Cię interesuje >>


Chcę otrzymywać e-maile z:
  • Źródło
  • Tagi
  • Rendlesham
  • Roswell
  • science fiction
  • sony
  • TV
Katarzyna Gnacikowska

Katarzyna Gnacikowska

Z papierków wynika, że magister inżynier po Politechnice Łódzkiej, jednak z zawodem nie mogą się znaleźć. Wolny duch szukający swojego miejsca na ziemi, Wielka fanka seriali maści wszelakiej, szczególnie Supernatural, Teen Wolf, American Horror Story, ale nie ma co się ograniczać. Książkoholik (nie dla obyczajówek i historycznych!) pierwszej wody, która prawdopodobnie umrze przygnieciona swoimi "małymi" zbiorami. Niby zajęta, ale jeszcze nie dostała swojego precious. Lubi się śmiać, czytać i spędzać miło czas. Nielubi chamstwa, hipokryzji i beznadziejnych ludzi. Dobra znajoma Deadpoola i Doktora Strange.

Udostępnij artykuł:

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest

Dołącz do dyskusji Anuluj odpowiedź

Polecane wpisy
„Fantastyczne opowieści wigilijne” – idealna pozycja na święta!

„Fantastyczne opowieści wigilijne” – idealna pozycja na święta!

04.12.2020
Przewodnik po grze „Solar City” - wszystko w jednym miejscu!

Przewodnik po grze „Solar City” - wszystko w jednym miejscu!

21.10.2020
8
Zawsze jest czas na zemstę – recenzja książki „Mrok nad Tokyoramą”

Zawsze jest czas na zemstę – recenzja książki „Mrok nad Tokyoramą”

12.11.2020
Mass Effect: Edycja Legendarna – Oficjalna zapowiedź

Mass Effect: Edycja Legendarna – Oficjalna zapowiedź

07.11.2020
« Poprzedni artykuł
„Gloria Victis” – czyli polskie MMORPG w średniowiecznym świecie
Następny artykuł »
Destiny 2 - bezpłatna wersja próbna już od jutra na PlayStation 4, PC i Xbox One
Artykuły o fantastyce, które mogą Cię zainteresować
Najważniejsze gry i wydarzenia 2020 roku
Gry komputerowe

Najważniejsze gry i wydarzenia 2020 roku

09.01.2021
Czy Żywe Trupy jeszcze gniją? – dyskusja na temat zmian w serialu. Część 1
Fantastyka do piwa

Czy Żywe Trupy jeszcze gniją? – dyskusja na temat zmian w serialu. Część 1

03.01.2021
Quiz: Święta w filmach i serialach fantasy
Quizy o tematyce fantastycznej

Quiz: Święta w filmach i serialach fantasy

24.12.2020
Zima w krainie wyobraźni, czyli ferie z RPG w szkole językowej Tell Me
Wszystkie aktualności z fantastyki

Zima w krainie wyobraźni, czyli ferie z RPG w szkole językowej Tell Me

21.12.2020
Quiz: fantastyczne małpy w popkulturze
Quizy o tematyce fantastycznej

Quiz: fantastyczne małpy w popkulturze

14.12.2020
[ZAKOŃCZONY] Konkurs: Sybirpunkowe danie przyszłości
Aktualności z literatury i komiksu

[ZAKOŃCZONY] Konkurs: Sybirpunkowe danie przyszłości

10.12.2020
Interesujące artykuły o fantastyce

ostatniatawerna

Plan na dzisiaj...#kołdrian #nadwyraz #spioch # Plan na dzisiaj...#kołdrian #nadwyraz #spioch #sleeper #edbrubaker #seanphillips #egmont #komiks #noir #szpiedzy #superhero #supervillain #bookworm #komiksy #czytanie #fantastyka #ostatniatawerna
Lubicie #youngadult? Jakie dobre #fantasy z tego g Lubicie #youngadult? Jakie dobre #fantasy z tego gatunku polecacie? My na przykład #Wrona #MargaretOwen!#czytanie #terazczytam #czytamy #molksiazkowy #ksiazkowelove #ksiazkoholizm #mapa #maps #fantastyka #ostatniatawerna
A jakby tak #nonfiction, coś o naszych ukochanych A jakby tak #nonfiction, coś o naszych ukochanych autorach? #Biografia #JRRTolkien, #autobiografia #ShirleyJackson? Albo kogoś jeszcze innego?#middleearth #hobbit #śródziemie #lotr #tolkien #groza #horror #hountingofhillhouse #czytanie #terazczytam #czytamy #molksiazkowy #fantastyka #ostatniatawerna
17! Można #czytać! Już wiemy, że #netflix.owe 17! Można #czytać! Już wiemy, że #netflix.owe #chillingadventuresofsabrina nie bardzo wam się ostatnio podobało, a może nawet już od drugiego sezonu... A książkowe?#książka #wieczórzksiążką #czytanie #sabrina #youngadult #czytamyautorki #ksiazkoholizm #czarownice #sezonnaczarownice  #magia #greendale #ksiazkowelove #molksiazkowy #fantasy #fantastyka #ostatniatawerna
Zagubione dzieciaki, które wpadają w rożne kło Zagubione dzieciaki, które wpadają w rożne kłopoty... Czasem magiczne, kiedy indziej nie. Lubicie takie #książki? Macie ulubione?#mortalengines #philipreeve #steampunk #DobranocPunpunie #InioAsano #manga #komiks #czytamkomiksy #miastowyrzutków #villevermine #julienlambert #bandedessinee #reader #bookish #bouquiner #fantasy #fantastyka #ostatniatawerna
Taki plan na wieczór najbardziej do nas przemawia Taki plan na wieczór najbardziej do nas przemawia... Ewentualnie film lub gra. Zgadzacie się?#ksiazka #czytanie #czytamy #kochamksiazki #kochamczytac #molksiazkowy #ksiazkoholizm #czytambolubie #cma #vesper #JakubBielawski #horror #powieść #groza #fantastyka #ostatniatawerna
Ocieplamy poniedziałek! Z takim kalendarzem i prz Ocieplamy poniedziałek! Z takim kalendarzem i przewodnikami #Fortnite tydzień wydaje się jakiś bardziej rozrywkowy 🤘#granie #gaming #kalendarz2021 #gamer #geekstuff #geeksofinstagram #geekweek #battleroyale #epicgames #geeklife #fantastyka #ostatniatawerna
#Bradbury continues... Czyli widok na #weekend.# #Bradbury continues... Czyli widok na #weekend.#RayBradbury #GreenTown #czytanie #terazczytam #czytamy #molksiazkowy #ksiazkowelove #ksiazkoholizm #klasykafantastyki #książka #ebookteżksiążka #fantastyka #ostatniatawerna
Ostatni dzwonek na #Świętologia w święta! Mamy Ostatni dzwonek na #Świętologia w święta! Mamy środek grekokatolickiego Bożego Narodzenia, trzeba korzystać 🎄#czytanie #weirdfiction #książka #ksiazki #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #molksiazkowy #święta #christmas #fantastyka #ostatniatawerna
Load More... Follow on Instagram

Śmieszne maseczki inspirowane fantastyką, komiksami, grami, filmami

 970,465 total views,  4,219 views today



Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Raz w tygodniu otrzymasz podsumowanie najciekawszych newsów, artykułów i recenzji a także informacje o aktualnych konkursach!

Chcesz z nami współpracować?

Chcesz podjąć z nami współpracę partnerską?

Napisz do nas!

Interesuje Cię reklama na naszym portalu?

Sprawdź naszą ofertę!

Tutaj nas znajdziesz
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Reklama
  • Kim jesteśmy?
  • Redakcja
  • Kontakt
  • Dołącz do nas!
© Ostatnia Tawerna 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.OKCzytaj więcej
× ×

Zapisz się do newslettera

Nie zawsze udaje Ci się przeczytać wszystkie nowości ze świata fantastycznego?
NIC STRACONEGO!

Zapisz się do naszego newslettera, a co tydzień otrzymasz od nas specjalny list, w którym znajdziesz najważniejsze Wieści, Artykuły, Recenzje, aktualne Konkursy i Quizy!

Zobacz dodatkowe ustawienia i wybierz, co Cię interesuje >>


Chcę otrzymywać e-maile z:
Sowa z listem od portalu Ostatnia Tawerna