• |
  • |
  • Baza fantastyki
  • Konkursy
  • SKLEP
  • English
  • Polski
Ostatnia Tawerna
  • Fantasy
  • Science Fiction
  • Horror
  • Superheroes
Ostatnia Tawerna
  • Wieści
    • Wszystkie aktualności z fantastyki
      Najnowsze artykuły - Wszystkie aktualności z fantastyki
      "VisionQuest" z pierwszym zwiastunem. Ultron wraca do MCU po 11 latach! "VisionQuest" z pierwszym zwiastunem. Ultron wraca do MCU po 11 latach!
      A już we wrześniu Spodek będzie kostką się toczył! A już we wrześniu Spodek będzie kostką się toczył!
      W Wieliczce będą grać żeby zwalczyć depresję! W Wieliczce będą grać żeby zwalczyć depresję!
      Kojot wreszcie przechodzi do kontrataku! Zobaczcie zwiastun „Struś Pędziwiatr i zemsta Kojota” z polskim dubbingiem Kojot wreszcie przechodzi do kontrataku! Zobaczcie zwiastun „Struś Pędziwiatr i zemsta Kojota” z polskim dubbingiem
    • Filmy i seriale fantasy
    • Gry komputerowe fantasy
    • Książki i komiksy fantasy
    • Wydarzenia i konwenty o fantastyce
  • Gry
    • Wszystko o grach fantasy
      Najnowsze artykuły - Gry komputerowe
      Witamy ponownie w Kolonii! – recenzja gry „Gothic 1 Remake” Witamy ponownie w Kolonii! – recenzja gry „Gothic 1 Remake”
      Wszystkie drogi prowadzą do Oazy – recenzja gry „The Alters. Last Variable” Wszystkie drogi prowadzą do Oazy – recenzja gry „The Alters. Last Variable”
      Niby retro, a jednak coś nowego – recenzja gry „Mina the Hollower” Niby retro, a jednak coś nowego – recenzja gry „Mina the Hollower”
      Czy duchowi da się zrobić lifting? – recenzja gry „Ghost Master: Resurrection” Czy duchowi da się zrobić lifting? – recenzja gry „Ghost Master: Resurrection”
    • Aktualności z gier komputerowych
    • Publicystyka, artykuły o grach
    • Recenzje gier komputerowych
    • Retrogranie, artykuły o grach retro
    • Sprzęt komputerowy
  • Gry bez prądu
    • Wszystko o grach planszowych
      Najnowsze artykuły - Gry bez prądu: gry planszowe, karciane, RPG
      Misja: Ekspedycja – recenzja gry planszowej „Diamenty” Misja: Ekspedycja – recenzja gry planszowej „Diamenty”
      Wielka kosmiczna ucieczka – recenzja gry planszowej „Revenant” Wielka kosmiczna ucieczka – recenzja gry planszowej „Revenant”
      Zaćwierkajmy razem! – recenzja gry rodzinnej „Ptaszki” Zaćwierkajmy razem! – recenzja gry rodzinnej „Ptaszki”
      Zbuduj swój własny rezerwat – recenzja gry „Rezerwat” Zbuduj swój własny rezerwat – recenzja gry „Rezerwat”
    • Aktualności z gier bez prądu
    • Recenzje gier bez prądu
    • Gry fabularne RPG
    • Baza gier planszowych
  • Filmy i seriale
    • Wszystko o filmach fantasy i SF
      Najnowsze artykuły - Filmy i seriale fantasy
      Odyseusz w pogoni za „prawdziwym ja”? – recenzja filmu „Odyseja” Odyseusz w pogoni za „prawdziwym ja”? – recenzja filmu „Odyseja”
      Disney+ wreszcie trafił z frankofońskim komiksem tam, gdzie trzeba – recenzja serialu „Lucky Luke” Disney+ wreszcie trafił z frankofońskim komiksem tam, gdzie trzeba – recenzja serialu „Lucky Luke”
      Czy to finał, na który czekaliśmy? – recenzja filmu „Obecność 4: Ostatnie namaszczenie” Czy to finał, na który czekaliśmy? – recenzja filmu „Obecność 4: Ostatnie namaszczenie”
      Zniknięcia czy bronie? – recenzja filmu „Zniknięcia” Zniknięcia czy bronie? – recenzja filmu „Zniknięcia”
    • Aktualności z filmów i seriali
    • Publicystyka o filmach i serialach
    • Recenzje filmów fantasy
    • Recenzje seriali fantasy
    • Recenzje płyt DVD
    • Warto znać
    • Baza filmów
    • Baza seriali
  • Literatura
    • Wszystko o książkach fantasy
      Najnowsze artykuły - Literatura - książki fantasy
      Technologia odbiera nam człowieczeństwo – recenzja książki „Feed” M. T. Andersona Technologia odbiera nam człowieczeństwo – recenzja książki „Feed” M. T. Andersona
      Instrukcje z kosmosu – recenzja książki „A jak Andromeda” Instrukcje z kosmosu – recenzja książki „A jak Andromeda”
      Tak trudno być władcą – recenzja książki „Piramidy” Terry'ego Pratchetta Tak trudno być władcą – recenzja książki „Piramidy” Terry'ego Pratchetta
      Biblijny Kain został dealerem? „Kane – Era upadłych imperiów” – recenzja książki Biblijny Kain został dealerem? „Kane – Era upadłych imperiów” – recenzja książki
    • Aktualności z literatury i komiksu
    • Publicystyka, artykuły o książkach
    • Recenzje książek
    • Recenzje audiobooków
    • Warto znać
    • Baza książek
  • Komiksy
    • Wszystko o komiksach fantasy
      Najnowsze artykuły - Komiksy fantasy - artykuły, recenzje
      Nowe otwarcie czy tylko przystawka? – recenzja komiksu „DC Absolute Noir” Nowe otwarcie czy tylko przystawka? – recenzja komiksu „DC Absolute Noir”
      W drogę do świata fantasy – recenzja komiksu „Helen z Wyndhorn” W drogę do świata fantasy – recenzja komiksu „Helen z Wyndhorn”
      Wojna wszystkich Avengersów – recenzja komiksu „Avengers. Zebrani”, t. 13 Wojna wszystkich Avengersów – recenzja komiksu „Avengers. Zebrani”, t. 13
      Powrót do Kaczogrodu – recenzja komiksu „Włoski skarbiec. Najlepsze komiksy: Massimo De Vita”, t. 1 Powrót do Kaczogrodu – recenzja komiksu „Włoski skarbiec. Najlepsze komiksy: Massimo De Vita”, t. 1
    • Nasze komiksy
    • Publicystyka, artykuły o komiksach
    • Recenzje komiksów
    • Pozostałe recenzje
    • Warto znać
    • Baza komiksów
  • Do piwa
    • Fantastyka do piwa
      Najnowsze artykuły - Fantastyka do piwa
      W Wieliczce będą grać żeby zwalczyć depresję! W Wieliczce będą grać żeby zwalczyć depresję!
      Ostatnia Tawerna ocenia, czy warto kontynuować przygodę w Świecie Akwilonu! Ostatnia Tawerna ocenia, czy warto kontynuować przygodę w Świecie Akwilonu!
      RawiKon 2026 w pierwszy weekend lipca! RawiKon 2026 w pierwszy weekend lipca!
      Gorąca premiera, czyli czas na „Primal Hunter"! Gorąca premiera, czyli czas na „Primal Hunter"!
    • Cosplaye i arty
    • Fantastyka na luzie
    • Ciekawostki z fantastyki
    • Zestawienia o fantastyce
    • OT TV
  • Wydarzenia
    Najnowsze artykuły - Wydarzenia i konwenty poświęcone fantastyce
    A już we wrześniu Spodek będzie kostką się toczył! A już we wrześniu Spodek będzie kostką się toczył!
    Ruszyły Warszawskie Targi Fantastyki! Ruszyły Warszawskie Targi Fantastyki!
    Czy Kraków gra jeszcze w planszówki? Jeszcze jak! – relacja z targówBook Game Czy Kraków gra jeszcze w planszówki? Jeszcze jak! – relacja z targówBook Game
    Jak malować, to z innymi – relacja z Preshade 2026 Jak malować, to z innymi – relacja z Preshade 2026
  • Quizy
    Najnowsze artykuły - Quizy o tematyce fantastycznej
    Quiz: Jak dobrze pamiętasz "Świat według Ludwiczka"? Quiz: Jak dobrze pamiętasz "Świat według Ludwiczka"?
    Quiz na Halloween: Duchy w popkulturze Quiz na Halloween: Duchy w popkulturze
    Planszówkowy quiz z okazji Dnia Gier Planszowych Planszówkowy quiz z okazji Dnia Gier Planszowych
    Quiz z okazji 41. urodzin Harry'ego Pottera Quiz z okazji 41. urodzin Harry'ego Pottera
  • Generic selectors
    Exact matches only
    Search in title
    Search in content
    Search in posts
    Search in pages
Ostatnia Tawerna
Wszystkie aktualności z fantastyki
Aktualności z filmów i seriali

Zobaczcie zwiastun animacji „Elfy rozrabiają”

14.01.2025 Piotr Markiewicz Aktualności z filmów i seriali, Wszystkie aktualności z fantastyki
0 Dołącz do dyskusji
Zobaczcie zwiastun animacji „Elfy rozrabiają”
Czy to krasnoludki? A może gnomy? Nie! To małe, ale zwariowane elfy w wielkim mieście, które przeżyją największą przygodę pod spiczastą czapeczką!

Oto animacja uhonorowana nagrodą KIDS AUDIENCE AWARD przez dziecięcą publiczność 20. Festiwalu Filmowego w Zurychu, a także prezentowana na międzynarodowych festiwalach dla dzieci i młodzieży SCHLiNGEL w Saksonii i MICHEL w Hamburgu. Czas na fantastyczną zabawę z największymi (i najmniejszymi zarazem) przyjaciółmi człowieka prosto od reżyserki kinowych przygód Zająca Maxa. Za jakość animacji i wygląd bohaterów odpowiadają specjaliści od filmów dla całej rodziny, którzy mają na swoim koncie pracę przy hitach: Renifer Niko ratuje brata, Ups! Arka odpłynęła i Zadziwiający kot Maurycy. Film inspirowany twórczością literacką Augusta Kopischa.

Elfi należy do zgranej ekipy elfów, które mieszkają w wielkim mieście. Przemykając się między wysokimi budynkami, służą swoją drobną pomocą mieszkającym tam ludziom i pozornie zwyczajne odnalezienie zagubionej maskotki staje się dla nich czystą przyjemnością. Pewnego dnia okazuje się jednak, że w tej samej metropolii grasuje gang innych elfów, które słyną z wykorzystania najnowocześniejszych technologii oraz przodują jeżeli chodzi o zabawę i poszukiwanie mocnych wrażeń. Jednym z przedstawicieli nowych znajomych jest najmłodszy w grupie Bo, z którym zaprzyjaźnia się Elfi. Czy dzięki poznaniu się tej dwójki możliwe będzie pogodzenie się obu elfich klanów po ponad 250 latach? Mali bohaterowie przekonają się o wielkiej mocy jaką kryje w sobie przyjaźń!

Elfy rozrabiać będą w kinach już od 14 marca!

Podoba Ci się w naszej Tawernie? Zapisz się do Newslettera!

Zobacz jak wygląda Przykładowy Newsletter z najpopularniejszymi wpisami.


Zobacz wszystkie opcje i wybierz inne Newslettery z interesujących Cię kategorii >>


Chcę otrzymywać e-maile z:
  • Tagi
  • Animacja
  • Cinema City
  • Elfi
  • Elfy
  • Elfy rozrabiają
  • Kino Świat
  • Ute von Münchow-Pohl
  • Zwiastun
Autorzy: Piotr Markiewicz
Piotr Markiewicz

Piotr Markiewicz

W niektórych kręgach znany bardziej jako Minyaelin lub po prostu Min. Magister pedagogiki, który woli patrzeć w monitory, zwłaszcza na World of Warcraft. Kiedy nie siedzi przy komputerze organizuje „Soboty z Planszówkami” w Bełchatowie, ogląda mecze piłkarskie, gra w Dungeon and Dragons lub czyta książki. Fan Tolkiena, Wolverine’a i „Czterech Pancernych” – ot takie dziwne połączenie.

Udostępnij artykuł:

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest
Polecane wpisy
Kojot wreszcie przechodzi do kontrataku! Zobaczcie zwiastun „Struś Pędziwiatr i zemsta Kojota” z polskim dubbingiem

Kojot wreszcie przechodzi do kontrataku! Zobaczcie zwiastun „Struś Pędziwiatr i zemsta Kojota” z polskim dubbingiem

13.08.2026 0
"Asteriks i Obeliks: Królestwo Nubii" z premierowym zwiastunem!

"Asteriks i Obeliks: Królestwo Nubii" z premierowym zwiastunem!

17.06.2026 0
Ostatnia Tawerna ocenia, czy warto kontynuować przygodę w Świecie Akwilonu!

Ostatnia Tawerna ocenia, czy warto kontynuować przygodę w Świecie Akwilonu!

11.07.2026 0
Ninja kontra dinozaury - zapowiedziano nowe anime „Jurassic Shadows”

Ninja kontra dinozaury - zapowiedziano nowe anime „Jurassic Shadows”

07.07.2026 0
Poprzedni artykuł
Czym właściwie jest miłość? – recenzja serii komiksów „Cyberpunk 2077. XOXO”
Następny artykuł
Ozymandiasz, król kur — recenzja książki „Rękopis Hopkinsa"
Interesujące artykuły o fantastyce
Najnowsze filmy w OT TV
Heroes of Might and Magic III: Ostrze Armagedonu – zaczynamy scenariusz „Ostrze Zapomnienia”! 🔥

LINK DO GŁÓWNEGO HORYZONTALNEGO LIVE'A: https://youtube.com/live/gIPTGApO7Bw

W poprzedniej misji pokonaliśmy Xerona, ale w ostatniej chwili demon zdołał uciec, teleportując się w nieznane miejsce. Wojna jeszcze się nie skończyła — teraz Gelu musi dostarczyć Ostrze Armagedonu do Kreelah, stolicy Eofolu, i ma na to zaledwie 60 dni.

Nie zaczynamy jednak od zera! Do dyspozycji mamy 6 zamków Wrót Żywiołów, w wielu z nich już działa Wir Ognia, a nasi główni bohaterowie — Gelu, Roland i Katarzyna — zachowali wysokie poziomy, umiejętności oraz potężne artefakty z poprzednich scenariuszy. Każde z nich musi jednak przetrwać, bo śmierć któregokolwiek z trójki oznacza przegraną całej wojny.

60 dni na dostarczenie Ostrza
6 zamków Wrót Żywiołów
Gelu, Roland i Katarzyna wracają z potężnymi armiami
Wir Ognia już działa w wielu miastach
Wkrótce do walki wkroczą władcy podziemi

Czy zdążymy dotrzeć do Kreelah, zanim siły Eofolu otrzymają posiłki? I przede wszystkim — czy cała trójka bohaterów przetrwa tę misję?

Heroes of Might and Magic III – Ostrze Armagedonu
Scenariusz: Ostrze Zapomnienia
Frakcja: Wrota Żywiołów
Poziom trudności: Bardzo wysoki

Jeśli lubisz Heroes III, zostaw 👍 i zasubskrybuj kanał, aby nie przegapić kolejnych transmisji!

Na żywo na https://www.twitch.tv/ostatniatawernatv

📅 Live’y z Heroes 3 są u nas obecnie w każdą niedzielę o 11:00.

Jeśli chcecie wesprzeć pomoc humanitarną dla cywilów w Palestynie, poniżej zostawiam linki do sprawdzonych organizacji: 
https://www.pah.org.pl/wplac/?form=wplacam-na-pomoc-palestynie
https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dzieciom-w-kryzysie-w-strefie-gazy
https://caritas.pl/gaza/

#heroesofmightandmagic  #homm3  #heroes3  #heroesofmightandmagic3  #heroes #retrogaming #retro #retrogames #nostalgia #nostalgic 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej fantastycznych treści znajdziecie na naszym portalu: 
https://ostatniatawerna.pl/​

Możecie wesprzeć nas też małą dotacją:
https://tipply.pl/@ostatniatawerna

Oraz w kanałach social media:
Facebook: https://www.facebook.com/ostatniatawerna
Instagram: https://www.instagram.com/ostatniatawerna
Discord: https://discord.gg/aD89ywVBvj
🔴 HoMM3: FINAŁ Ostrza Armagedonu – Ostrze Zapomnienia [NA ŻYWO] 🔴 (wersja dla telefonów)
Heroes of Might and Magic III: Ostrze Armagedonu – zaczynamy scenariusz „Ostrze Zapomnienia”! 🔥

W poprzedniej misji pokonaliśmy Xerona, ale w ostatniej chwili demon zdołał uciec, teleportując się w nieznane miejsce. Wojna jeszcze się nie skończyła — teraz Gelu musi dostarczyć Ostrze Armagedonu do Kreelah, stolicy Eofolu, i ma na to zaledwie 60 dni.

Nie zaczynamy jednak od zera! Do dyspozycji mamy 6 zamków Wrót Żywiołów, w wielu z nich już działa Wir Ognia, a nasi główni bohaterowie — Gelu, Roland i Katarzyna — zachowali wysokie poziomy, umiejętności oraz potężne artefakty z poprzednich scenariuszy. Każde z nich musi jednak przetrwać, bo śmierć któregokolwiek z trójki oznacza przegraną całej wojny.

60 dni na dostarczenie Ostrza
6 zamków Wrót Żywiołów
Gelu, Roland i Katarzyna wracają z potężnymi armiami
Wir Ognia już działa w wielu miastach
Wkrótce do walki wkroczą władcy podziemi

Czy zdążymy dotrzeć do Kreelah, zanim siły Eofolu otrzymają posiłki? I przede wszystkim — czy cała trójka bohaterów przetrwa tę misję?

Heroes of Might and Magic III – Ostrze Armagedonu
Scenariusz: Ostrze Zapomnienia
Frakcja: Wrota Żywiołów
Poziom trudności: Bardzo wysoki

Jeśli lubisz Heroes III, zostaw 👍 i zasubskrybuj kanał, aby nie przegapić kolejnych transmisji!

Na żywo na https://www.twitch.tv/ostatniatawernatv

📅 Live’y z Heroes 3 są u nas obecnie w każdą niedzielę o 11:00.

Jeśli chcecie wesprzeć pomoc humanitarną dla cywilów w Palestynie, poniżej zostawiam linki do sprawdzonych organizacji: 
https://www.pah.org.pl/wplac/?form=wplacam-na-pomoc-palestynie
https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dzieciom-w-kryzysie-w-strefie-gazy
https://caritas.pl/gaza/

#heroesofmightandmagic  #homm3  #heroes3  #heroesofmightandmagic3  #heroes #retrogaming #retro #retrogames #nostalgia #nostalgic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej fantastycznych treści znajdziecie na naszym portalu: 
https://ostatniatawerna.pl/​

Możecie wesprzeć nas też małą dotacją:
https://tipply.pl/@ostatniatawerna

Oraz w kanałach social media:
Facebook: https://www.facebook.com/ostatniatawerna
Instagram: https://www.instagram.com/ostatniatawerna
Discord: https://discord.gg/aD89ywVBvj
🔴 HoMM3: FINAŁ Ostrza Armagedonu – Ostrze Zapomnienia [NA ŻYWO] 🔴
Tym razem ruszamy zbierać fanty w grze Mimesis. W odróżnieniu od innych tytułów gdzie celem graczy jest zgromadzenie wartościowych przedmiotów, tutaj wrogami nie są byle potwory. W Mimesis musimy mierzyć się z naszymi kompanami, a przynajmniej z istotami ich naśladującymi. W tym także ich głosy.<br /><br />Zatem zobaczcie jak dostajemy paranoi  i próbujemy przetrwać poszukiwania w Mimesis.<br /><br />Stream poziomy:<br />https://youtube.com/live/4D98mdK3eWw?feature=share<br /><br />Więcej fantastycznych treści znajdziecie na naszym portalu: <br />https://ostatniatawerna.pl/​<br /><br />Możecie wesprzeć nas też małą dotacją:<br />https://tipply.pl/@ostatniatawerna<br /><br />Oraz w kanałach social media:<br />Facebook: https://www.facebook.com/ostatniatawerna<br />Instagram: https://www.instagram.com/ostatniatawerna<br />Discord: https://discord.gg/aD89ywVBvj<br /><br />Stream prowadzi:<br />https://www.instagram.com/the_insane_spectre_/<br /><br />#mimesis #indiegame #coop
🔴 Sobowtóry! Sobowtóry wszędzie! | MIMESIS stream trzeci VERTICAL [NA ŻYWO] 🔴
Załaduj więcej... Subskrybuj
Popularne wpisy
Nowe otwarcie czy tylko przystawka? – recenzja komiksu „DC Absolute Noir”

Nowe otwarcie czy tylko przystawka? – recenzja komiksu „DC Absolute Noir”

Odyseusz w pogoni za „prawdziwym ja”? – recenzja filmu „Odyseja”

Odyseusz w pogoni za „prawdziwym ja”? – recenzja filmu „Odyseja”

Misja: Ekspedycja – recenzja gry planszowej „Diamenty”

Misja: Ekspedycja – recenzja gry planszowej „Diamenty”

Najnowsze komentarze
  • Ewa - Ten sam, a jednak inny- przebrania hrabiego Olafa
  • Rimoraj - Tak kończy się świat. „Bastion” – recenzja książki
  • Jacek - Zapowiedź książki „Wieczny okręt. Ogniste oczyszczenie” Francesci Haig
  • Morrighan - Smoki czy wiwerny? Co tak naprawdę pokazują nam na ekranie?




Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Raz w tygodniu otrzymasz podsumowanie najciekawszych newsów, artykułów i recenzji a także informacje o aktualnych konkursach!

Chcesz z nami współpracować?

Chcesz podjąć z nami współpracę partnerską?

Napisz do nas!

Interesuje Cię reklama na naszym portalu?

Sprawdź naszą ofertę!

Tutaj nas znajdziesz
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Reklama
  • Redakcja
  • Kontakt
  • Dołącz do nas!
© Ostatnia Tawerna 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Poprzedni wpis

Czym właściwie jest miłość? – recenzja serii komiksów „Cyberpunk 2077. XOXO”

Kategoria: Komiksy fantasy - artykuły, recenzje

Czy miłość silniejsza jest od pieniędzy? Komiksowa seria Cyberpunk 2077 rozwijała się powoli, zaczęło się od komiksów akcji, które nie zapadały w pamięć na dłużej. Aż za sterami zasiadł Bartosz Sztybor. I wtedy każdy kolejny komiks okazywał się coraz bardziej interesujący.

Następny wpis

Ozymandiasz, król kur — recenzja książki „Rękopis Hopkinsa”

Kategoria: Literatura - książki fantasy

Patrzcie na moje dzieła i przed moją chwałą / Gińcie z rozpaczy! Broodie była wspaniałą kokoszką, dumą swojego rodzaju, zdobywczynią licznych nagród, miss pierzastości i szczytowym osiągnięciem swojego hodowcy, Edgara Hopkinsa. Dowiecie się o niej sporo, co nieco także o bardziej

Go to mobile version
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.OKCzytaj więcej
× ×

Zapisz się do newslettera

Nie zawsze udaje Ci się przeczytać wszystkie nowości ze świata fantastycznego?
NIC STRACONEGO!

Zapisz się do naszego newslettera, a co tydzień otrzymasz od nas specjalny list, w którym znajdziesz najważniejsze Wieści, Artykuły, Recenzje, aktualne Konkursy i Quizy!

Zobacz dodatkowe ustawienia i wybierz, co Cię interesuje >>


Chcę otrzymywać e-maile z:
Sowa z listem od portalu Ostatnia Tawerna