Zbiórka w bazie, Ryder wzywa!
Od debiutu Psiego Patrolu w 2013 roku przygody Rydera i jego piesków śledzą miliony dzieci i dorosłych. Kanadyjski serial animowany stworzony przez Keitha Chapmana wyprodukowany przez Spin Master Entertainment i Nickelodeon Productions został wykonany techniką trójwymiarową CGI. Animacja opowiada o perypetiach bohaterskich psiaków – owczarka Chase’a, buldoga Rubble’a, dalmatyńczyka Marshalla, kundelka Rocky’ego, labradorki (w angielskiej wersji labradora) Zumy oraz, suczki cockapoo Skye, które z nastoletnim Ryderem wyruszają na misje ratunkowe i stawiają czoło różnym niebezpieczeństwom. Mogą również liczyć na pomoc syberyjskiego husky’ego imieniem Everest (w wersji angielskiej suczki), chihuahuy Trackera, golden retrieverów Tucka i Elli oraz berneńskiego psa pasterskiego Rexa. Bohaterowie w każdym odcinku służą pomocą lokalnej społeczności. Czasami są jednak wzywani do działania poza Zatoką Przygód. Tak też się stało i tym razem. W nowym filmie kinowym o zmienionej szacie graficznej bohaterowie dostają tajemniczy alarm. Ich odwieczny wróg, burmistrz Humdinger, przejął władzę w pobliskiej metropolii, Mieście Przygód, a na mieszkańców padł blady strach. Ostatnim ratunkiem są Ryder oraz jego psy.

Źródło: http://tafnid.org
Witamy w Mieście Przygód
W Psim Patrolu: Filmie do akcji ruszają Ryder, Rocky, Zuma, Marshall, Skye, Rubble oraz Chase. Dla tego ostatniego jest to powrót do traumatycznych wspomnień. W przeszłości został on porzucony przez ówczesnych właścicieli. Odnalazł go Ryder, który go później wyszkolił na policyjnego psa i niekwestionowanego kapitana Psiego Patrolu. Przyznam, że śledzenie losów Chase’a i jego walki z własnymi słabościami to jeden z głównych atutów produkcji. Widzimy, że tak naprawdę każdy się czegoś boi i nieważne, jaką pelerynę superbohatera w danym momencie przywdzieje. Czy ostatecznie Chase się pozbiera? To już musicie sami zobaczyć w kinie. Do ekipy Psiego Patrolu dołącza bezdomna suczka jamnika, Liberty. To ciekawy zabieg twórców, gdyż obrazuje postać praktycznie każdego fana serii. Na pamięć zna teksty ekipy i przedrzeźnia znane powiedzonka ,,Chase się tym zajmie!”. Jej głównym atutem jest znajomość topografii metropolii. Bez jej pomocy pieski walczące z przeciwnościami zazwyczaj na prowincji utknęłyby w miejskim korku. Ponadto w filmie otrzymujemy prosty przekaz, kto jest tym złym. Burmistrz Humdinger za punkt honoru postawił sobie eliminację wszystkich psów w mieście. To zdecydowanie mroczniejszy przekaz od tego, jaki otrzymujemy w serialu, co osobiście uważam za ogromny atut. Twórcy dodatkowo puszczają oko do krytyków serii. Niektórych zastanawiało, jakim cudem Rydera i psiaki stać na supernowoczesny sprzęt ratowniczy? Dowiadujemy się, że Psi Patrol pozyskuje fundusze ze sprzedaży oficjalnych koszulek i gadżetów dla fanów serii. Za dodatkowy atut uznaję dobór aktorów dubbingowych. Są to te same osoby użyczające swoich głosów w serialu.

Źródło: theguardian.com
Nie ma problemu, którego nie rozwiążemy!
Psi Patrol: Film to produkcja, którą pokocha każdy fan serialu. Dzieci za kolejne spotkanie z bohaterskimi psiakami, a dorośli za niesamowity humor i ponadczasowe problemy, które zawsze z odrobiną wysiłku i współdziałaniem przyjaciół można rozwiązać. Z wypiekami na twarzy będę czekał na kolejny film kinowy z serii Psi Patrol. Czy taki powstanie? Po odbiorze widzów w sali kinowej nie mam co do tego nawet cienia wątpliwości.
Na film Psi Patrol: Film zapraszamy do kin Cinema City!
Film był mega zarombisty