Nadszedł wielki dzień!
Z chwilą rozpoczęcia gry uczestnicy rozgrywki stają się Smoczymi Jeźdźcami, którzy udają się na tajemniczą wyspę; tam będą oni szukać niesamowitych stworzeń – małych smoczątek. Kiedy ułożymy płytkę startową przed każdym graczem i dobierzemy cztery płytki obszarów, a następnie wyjmiemy żetony smoczych jaj i rozłożymy je na stole (stroną z jajem ku górze, zgodnie z rodzajem), możemy zaczynać!
Pierwszy ruch należy do osoby, która posiada smoczą mamę – najpierw odwiedza ona wybrany obszar (wybiera jedną z wyłożonych na stole płytek), a później odkrywa swoje znaleziska (dokłada płytkę do jednej lub większej liczby płytek z obszaru gry). Łączenie obszarów może przyczynić się do wygranej gracza – jeśli połączone obszary zawierają ten sam typ terenu, otrzymuje on jeden żeton jaja odpowiedniego rodzaju. Jeśli na jego odwrocie znajduje się urocze smoczątko, zdobywamy jeden punkt! Jeśli jajo jest puste, nie otrzymujemy bonusu, ale trafia do nas smocza mama; dzięki niej rozpoczynamy kolejną rundę. Natomiast jeśli któryś z uczestników, biorących udział w rozgrywce, również wylosuje pustą skorupkę, to smoczyca trafi do niego. Żeton smoczątka lub skorupki kładziemy zawsze pomiędzy swoje dwa kafelki. Rozgrywka kończy się, kiedy zostaną wykorzystane wszystkie płytki obszarów, wtedy liczymy punkty (jeśli gracz posiada smoczą mamę, dostaje 1 punkt dodatkowy!) i dowiadujemy się, kto wygrał. Proste, prawda?
Elementy gry
W niedużym pudełku znajdziecie wiele estetycznie wykonanych elementów: 4 płytki startowe, 1 figurkę smoczej mamy, 28 płytek obszarów, 69 żetonów smoczych jaj, 14 jaj znalezionych na pustyni, 13 jaj znalezionych w śniegu, 12 jaj znalezionych na łące, 11 jaj znalezionych w lesie, 10 jaj znalezionych w górach oraz 9 jaj znalezionych w wulkanie. Samo pudełko jest bardzo funkcjonalne – każdy element ma swoje miejsce i bardzo łatwo utrzymać porządek (zawsze jesteśmy gotowi na kolejną partię!). W trakcie rozgrywki warto pamiętać, że na rewersach żetonów każdego rodzaju jaj znajduje się łącznie 7 smoczątek, reszta to skorupki. Nie podglądajcie więc żetonów, kiedy rozkładacie je na stole. Ponadto w trakcie tury zawsze należy zwracać uwagę na płytki, bo czasami dołożony przez nas kafelek będzie się stykał z kilkoma obszarami tego samego rodzaju, co umożliwi nam zdobycie większej ilości jaj i ułatwi wygraną.
Bardzo łatwa gra dla każdego
Dragomino to fantastyczna, taktyczno-strategiczna propozycja dla osób, które nie chcą albo nie mają czasu zgłębiać tajników rozgrywki przez wiele godzin. W czterostronicowej instrukcji omawianej gry znajdziecie wszystko, a nawet więcej – opisany jest bowiem wariant dodatkowy dla chętnych, którzy opanowali już podstawę. Dragomino pozwala na szybką rozgrywkę, nie generuje negatywnej interakcji, dobrze się skaluje, a także pozostaje regrywalny. Wszyscy gracze, którzy znają Kingdomino, będą zachwyceni – omawiana propozycja wykorzystuje znaną i lubianą mechanikę gry, choć uproszczoną, aby jeszcze lepiej zaangażować w partie całe rodziny. Poszukiwanie smoczątek to nie lada atrakcja dla małych i dużych!