Nadchodząca gra Marvela zapoczątkuje zupełnie nowe uniwersum!
„Marvel’s Avengers” to ogłoszona na targach E3 najnowsza gra od Crystal Dynamics i Eidos Montreal, osadzona w komiksowym uniwersum Marvela. Po udostępnieniu trailera spora część fanów miała wątpliwości co do wyglądu dobrze znanych im postaci, m. in. Thora czy Czarnej Wdowy. Różniący się wizerunek bohaterów okazał się być uzasadniony – „Marvel’s Avengers” ma zapoczątkować własne, nowe uniwersum, niezwiązane z Marvel Cinematic Universe.
Według Crystal Dynamics, gra będzie początkiem tzw. „Marvel’s Avengers Universe”, niezależnego od MCU świata. Marvel Games stwierdził, wypowiadając się w przeszłości na temat gier tworzonych wspólnie ze studiami, że nie będą one koniecznie zgodne z kanonem, a wręcz przeciwnie, będą czymś nowym.
Chcemy dać [deweloperom] wolność opowiadania własnych i oryginalnych historii. Chcemy, by nasi partnerzy mogli spojrzeć na cały dorobek Marvela oraz wybrać z niego to, co ich interesuje. To tak, jak byśmy mówili „Hej, to ty jesteś szefem kuchni, to ty przygotowujesz ten posiłek. Tu są wszystkie składniki. Wybierz te, które lubisz i stwórz nowe danie.”
Premierę „Marvel’s Avengers” zaplanowano na 15 maja 2020. Gra będzie dostępna na PC, PS4, Xbox One oraz Google Stadia.