Krótkie dni i długie wieczory skłaniają do zatopienia się w lekturze, nie ma co do tego wątpliwości. Jako że tak zwany sezon ogórkowy już za nami, w branży gier dzieje się znacznie więcej, a co za tym idzie, jest o czym czytać. Jakby tego było mało, kolejne wydanie „CD-Action” rozpoczęło nowy zwyczaj. Od teraz każdy, kto zaopatrzył się w prenumeratę tegoż magazynu, otrzyma w prezencie kolekcjonerską poligrafię z alternatywną okładką poprzedniego numeru! Kto z Was poczuł już rządzę kolekcjonera i zamierza złapać je wszystkie?
Oczywiście dodatek dodatkiem, ale przede wszystkim liczy się wnętrze, a tu też jest dość przyjemnie. Redaktorzy dzielą się swymi wrażeniami z ogranego już tytułu Peripeteia, w którym wcielamy się w cyborga snującego się po alternatywnej, postsowieckiej Polsce pełnej brudu i neonów. Sprawdzili również uroczy, ale i wymagający citybuilder Timberborn z bobrami w roli głównej oraz PotionCraft pozwalający na relaksującą zabawę w średniowiecznego alchemika. Czy obecny stan tych wczesnych dostępów pozwala na pozytywne spojrzenie w przyszłość, dowiecie się już z początkowych stron.
Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że spośród recenzji na czoło wysuwa się tekst o najnowszej, szóstej odsłonie gry Far Cry. Choć mamy tu do czynienia z dość solidną produkcją AAA, historia rewolucji okazuje się nie tylko nie aż tak rewelacyjna, ale momentami nawet rozczarowuje. Znacznie lepiej natomiast wypada Life is Strange: True Colors – nieco powolna, ale pełna uroku i bardzo dojrzała opowieść o pewnej młodej empatce – oraz Kena: Bridge of Spirits, czyli piękna, urokliwa i niezwykle udana historia o tajemniczej przewodniczce zagubionych dusz. W końcu też doczekaliśmy się recenzji pełnej wersji Pathfinder: Wrath of the Righteous, i to całkiem pozytywnej, a osobiście polecam lekturę tekstu o grze Toem: a Photo Adventure – stylizowanej na opowieść babci o fotograficznej przygodzie. Warto przeczytać choćby dla warstwy artystycznej.
W publicystyce ponownie zawitał Kazimierz Prószyński, tym razem w kontekście sukcesu stworzonego przez niego aeroskopu oraz pecha prześladującego jego oko. Bardzo ciekawie prezentuje się też artykuł o tym, jak oryginalne produkcje, przedstawiające zupełnie nową historię, z różnych powodów stają się sequelami znanych i popularnych marek. Redakcja nie jest ślepa na sukces najnowszej ekranizacji Diuny Franka Herberta i z tej okazji redaktor DaeL zabiera nas w sentymentalną podróż po wcześniejszych próbach przeniesienia powieści na język filmowy oraz gier komputerowych.
Chcecie poznać pierwsze wrażenia z ogrywania Battlefielda 2042 i DestroyAllHumans! 2? Może bardziej ciekawią Was recenzjeDiablo II: Resurrected, Medieval Dynasty, Tails of Iron, DiceLegacy, Arboria, Sable, Hoa, Tales of Arise, DeathStranding: Director’sCut? Albo chcecie zobaczyć, jak wygląda naprawdę POTĘŻNY artykuł z okazji pięćdziesiątych urodzin poczciwej dyskietki? Wszystko to i więcej znajdziecie w „CD-Action”!