Gracz z prawdziwego zdarzenia, rzadko kiedy zadowoli się laptopem, nawet jeśli chodzi o te droższe modele. Dlatego też firma MSI nie przestaje produkować pecetów. W ostatnim czasie, logo czerwonego smoka został opatrzony prawdziwy gamingowy ewenement. Jak sprawuje się MSI Nightblade MI3 8TH?
Mały smok
Nowy model komputera od MSI wyróżnia się przede wszystkim swoimi kompaktowymi rozmiarami. Nightblade jest wysoki na 26,8 cm; długi na 34,2 cm; a jego szerokość wynosi 12,8 cm. Naprawdę podziwiam twórców za umiejętność kompresowania, gdyż przy takich wymiarach nadal waży ponad osiem kilogramów. Na wagę z pewnością ma też wpływ, opracowany przez MSI system Steel Armor. Jego zadaniem jest ochrona urządzeń i interfejsu SATA przed ewentualnymi uszkodzeniami. „Stalowa zbroja” zapobiega także zakłóceniom elektromagnetycznym. Wygląd obudowy nie sposób pomylić z produktem żadnej innej firmy. Futurystyczna, drapieżna konstrukcja i połączenie czerni z czerwienią, od razu kojarzy się z MSI. Przednie światła RGB można dowolnie skonfigurować używając technologii Mystic Light. Dzięki temu dostosowanie kolorów do innych, używanych urządzeń nie będzie ciężkie.
Moc ósmej generacji
Nightblade MI3 8TH wykorzystuje Procesor 8. generacji Intel® Core™ i7-8700 z obsługą modułów pamięci DDR4, co gwarantuje moc i płynność pracy. Zaimplementowana została karta graficzna GTX 1070, wykorzystująca architekturę Nvidia Pascal, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie układów GPU. Jest to gwarantem trzykrotnie wyższej wydajności względem kart graficznych wcześniejszej generacji. W przypadku dysku producenci postarali się o HDD SATA 7200 obr. 1000 GB oraz SDD o pojemności 250 GB. Niepokój może budzić wbudowana pamięć RAM oraz maksymalna, jaką komputer może obsłużyć. W dwóch zajętych gniazdach jest zainstalowane łącznie 8 GB RAM (SO-DIMM DDR4, 2133 MHz), jeszcze jedno jest wolne, jednak należy pamiętać, że komputer nie obsłuży więcej niż razem 32 GB. Z tego względu MSI Nightblade MI3 8TH nie jest urządzeniem przyszłościowym i po kilku latach bardziej wymagający gracze, musieliby wymienić go na nowszy model. Istnieje też funkcja One Click to VR, która jak sama nazwa wskazuje, ułatwia dostęp do oprogramowania wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej opcji istnieje możliwość szybkiego dostrojenia sprzętu do pracy w środowisku VR. Być może w przyszłości osprzętowanie do wirtualnej rzeczywistości będzie powszechnym ekwipunkiem każdego gracza, jednak w tej chwili jest tak rzadko spotykane, że One Click to VR staje się niepotrzebnym bajerem.
Lot nad smoczym gniazdem
Specyfikacja jest ważna, jednak najważniejsze jest to, jak współgrają ze sobą wszystkie komponenty w prawdziwej rozgrywce. Komputer sprawdzono w popularnej ostatnimi czasy grze typu Battle Royale. Zrzut jest najbardziej wymagającym dla sprzętu momentem. Wtedy liczba klatek na sekundę wynosiła jedynie 80. Sytuacja lepiej przedstawiała się już na lądzie. W najlepszych momentach udało się osiągnąć wynik 240 fpsów. Jednak ich średnia liczba najczęściej utrzymywała się w okolicach 200 w budynkach i 180 na otwartej przestrzeni. Nightblade MI3 8TH osiągnął świetny wynik w już powoli zapominanej przez graczy produkcji, jaką jest Counter Strike: Global Offensive. Z łatwością udało się utrzymać stałych 300 klatek na sekundę i to niekoniecznie na najniższych ustawieniach. W parze z dobrym monitorem można osiągnąć całkiem sporą przewagę nad przeciwnikami. Nie dziwi fakt, że MSI Nightblade MI3 8TH nie powalił z nóg w przypadku Elexa. W Najlepszym momencie udało się osiągnąć maksymalnie 104 fpsy. Najczęściej ich ilość oscylowała w granicach 75-80, jednak zdarzały się spadki nawet do 60 klatek na sekundę. Mimo tak kiepskiego wyniku i widocznego męczenia się z grą, temperatura wewnątrz komputera wzrastała nieznacznie. Udało się to producentom osiągnąć dzięki zastosowaniu nowatorskiego systemu chłodzenia Silent Storm Cooling. Grzechem byłoby nie pochwalić technologii Audio Boost 3. W parze z jakościowymi słuchawkami 7.1, udaje się wydobyć głębię dźwięku z gry i zintensyfikować immersyjność rozgrywki.
MSI Nocne Ostrze MI3
Nawet podczas trwającej mody na samodzielne składanie pecetów, nie można przejść obojętnie obok MSI Nightblade MI3. Jego atuty dostrzegą przede wszystkim osoby, których uwagę przykuły kompaktowe rozmiary urządzenia. Sprzęt wykorzystuje Intel Core i7-8700, co w połączeniu z kartą graficzną GeForce GTX 1070 daje prawdziwie zadowalające osiągi. Wiele osób może odstraszyć wbudowana oraz maksymalnie obsługiwana ilość pamięci RAM. I słusznie. Sprzęt jest bardzo dobry, jednak nie można go określić jako przyszłościowy. Cena MSI Nightblade MI3 poprzedniej generacji wynosi lekko ponad cztery tysiące złotych. Ta wersja nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży i jej cena zapewne będzie wyższa. Finalnie produkt zdał test, jako godny polecenia i wart każdego grosza.
Specyfikacja
System operacyjny: Windows 10 Home
Procesor: Procesor 8. generacji Intel® Core™ i7-8700 z obsługą modułów pamięci DDR4
Pamięć RAM [GB]: 8
Typ pamięci RAM: DDR4
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070
Pojemność dysku HDD [GB]: 2000
Pojemność dysku SDD [GB]: 250
Dodatki: Wykorzystująca diodowy system oświetlenia Mystic Light, technologia Super Charger 2