Świat fantastyki jest niezwykle zróżnicowany, barwny i wyjątkowy. Fani często uzewnętrzniają swoje zainteresowania za pomocą odzieży, na przykład poprzez koszulki czy bluzy. Gdybym dostał pięć złotych za każdym razem, gdy widzę kogoś z logo Batmana, to uzbierałbym na inny sposób pokazywania swej pasji - tatuaże.
Seria Fantastyka pod skórą będzie prezentować sylwetki artystów tworzących rzeczy związane z fantasy czy science fiction. Studia, w których tatuują, umiejscowione są w różnych częściach Polski, a ich dzieła zachwycają niczym tyłek Jona Snowa.
W piątym epizodzie króluje Jakub Szczepański.
Imię: Jakub
Nazwisko: Szczepański
Pseudonim: Typek
Studio: White Owl Tattoo, Pszczyna
Tatuuje od: 2015
Preferowany styl:
Graficzny, abstrakcyjny.
Dlaczego tatuuje fantastykę:
Nie ograniczam się w tatuażu tylko do fantastyki, natomiast bardzo lubię taką tematykę, pociąga mnie świat wyobraźni. Ucieczka od rzeczywistości w alternatywne światy jest świetnym sposobem na odpoczynek od codzienności. Rozmaitość tych światów daje mi, jako twórcy, pole do popisu, a interpretacja postaci ze znanych uniwersów, pod kątem tatuażu, jest po prostu świetną zabawą. Fantastyka cieszy się też coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Najczęściej to oni wychodzą z inicjatywą, jako temat podając postacie z ich ulubionych komiksów, czy filmów. Tego typu sesje dają mi też okazję do inspirujących spotkań i rozmów na temat dzielonej przez nas pasji.
Dlaczego tatuuje głównie czarne tatuaże:
Zanim pierwszy raz chwyciłem za maszynkę, od lat spełniałem się w malarstwie, grafice, czy fotografii. Zawsze bliska była mi w tych dziedzinach forma monochromatyczna, czułem się w niej bardzo swobodnie. Postrzegając świat, zwracam uwagę na kontrasty, grę świateł i cieni, kształty i faktury, bardziej, niż na barwy same w sobie, dlatego naturalnym dla mnie było wybranie takiej formy również w tatuażu.
Poniżej prezentujemy kilka wybranych dzieł tatuażysty.
Typek, jak sam pisze na swoim fanpage’u na Facebooku, tatuuje czarne tatuaże, jednak, jak widać po jego pracach, nie boi się kolorów i zdarza mu się z nimi eksperymentować. Głównie bazuje na czerni i dodaje inną barwę, jednak mimo tak niewielu kolorów, tworzy dzieła niezwykle żywe. Jest zwolennikiem grubych konturów lecz, gdy praca tego wymaga, potrafi poprowadzić cienką linię. Jego cechą charakterystyczną są elementy tatuażu wyglądające jakby ktoś, niechcący, za daleko poprowadził pędzel, wyjeżdżając za linię lub przeciągając kolor zbyt długo. Robi to w taki sposób, że dodaje dziarom uroku i charakteru.
Zdjęcia pochodzą z: https://www.facebook.com/typek.tattoo/