Większa część wakacji już za nami, dlatego powinniśmy jak najlepiej spożytkować pozostały wolny czas. Oczywiście bardzo dobrą opcją jest zanurzenie się w miłej lekturze, a w tym przypadku nie musimy ograniczać się do książek. Czy najnowszy numer CD-Action do dobra opcja na spędzenie miłych, niezobowiązujących chwil?
Sezon letni nie jest szczególnie eksploatowany przez przemysł gamingowy, jednak nie oznacza to, że musimy liczyć się z całkowitą posuchą. Świadczyć o tym może chociażby festiwal Steam Next, który co prawda odbył się w czerwcu, lecz wciąż oddziałuje na branżę. Z tego powodu redaktorzy magazynu przygotowali zestawienie aż kilkunastu obiecujących produkcji, na które warto mieć oko. Nie brakuje też wrażeń z rozgrywki innych nadchodzących gier pokroju King’s Bounty II, miksu strategii i RPG obiecująco odświeżającego nieco zakurzoną serię, czy futurystycznego, kooperacyjnego hack’n’slasha z olbrzymim drzewkiem rozwoju i dość mglistą wizją rozwoju, czyli Space Punks. Ciekawie również zapowiadają się Going Medieval – hardcorowy średniowieczny city builder dla miłośników tegoż gatunku, jak również The Fermi Paradox, kuszący zabawą w opiekuna wszechświata.
Jak łatwo zauważyć, epoka poprzedzająca renesans jest głównym tematem numeru, prezentującym się nam już na okładce. Nic w tym dziwnego, gdyż w środku znajdziemy obszerną i ciekawą recenzję Chilvary II. Jeśli ten tytuł nic wam nie mówi, to warto nadrobić braki, gdyż gra ta pokazuje chaos średniowiecznych bitw w sposób tak dobry, iż warto zainteresować się tą produkcją. Swoją uwagę warto też zwrócić na Chicory: A Colorful Tale, skrywający pod płaszczykiem zaawansowanej kolorowanki prawdziwą, wartą poznania głębię, której powagi nie jest w stanie zepsuć nawet to, że niechcący można w nim śledzić losy kotleta schabowego. Nieco gorzej wypada Dungeons & Dragons: Dark Alliance, stanowiący powrót do znanej krainy Icewind Dale, któremu jednak trochę czegoś brakuje, oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020: Oficjalna gra wideo, pokazująca kolejny raz, że growe wersje tak wielkich wydarzeń tworzone są tylko do natychmiastowego odcinania kuponów, bez długoterminowych planów i włożenia choć odrobiny serca. Ach, jest też recenzja Land of War: The Beginning, choć dla studia MS GAMES to nie jest tak dobra wiadomość, jak można by myśleć, a szkoda.
Pracownikom CD-Action nie umknęły oczywiście dość ładne, dwudzieste piąte urodziny pierwszej odsłony Quake’a. Z tej okazji możemy przeczytać aż trzy publikacje, z których dowiadujemy się, czym początkowo ta gra miała być, w jak wielu aspektach zrewolucjonizowała ona gaming oraz jakie emocje towarzyszyły jednemu z redaktorów w czasie poznawania tej produkcji, a jeśli chcielibyśmy wrócić do tego starego, beztroskiego mordowania niemilców, znajdziemy tu również porady, jak odpalić leciwą gierkę wraz z modami na współczesnym sprzęcie. Nie samym wstrząsem jednak publicystyka stoi, wszak możemy również poznać historię Laserdiscu – płyty wyprzedzającej swoje czasy na tyle, że przebił ją dopiero format DVD, poczytać o tym jak BitTorrent wpłynął na piractwo, dystrybucję cyfrową oraz obserwacje społeczne czy dowiedzieć się o pewnej akcji FBI, która brutalnie obala dotychczasową pewność o anonimowości transakcji wykonywanych za pomocą kryptowalut.
Recenzje Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, No More Heroes, Backbone, Mario Golf: Super Rush, Roguebook, Scarlet Nexus, LEGO Builder’s Journey, Ender Lilies: Quietus of the Knights i wielu innych gier czekają na przeczytanie. A może interesuje Was publicystyka traktująca o The Elder Scrolls Online, God of War III, komputerach serii Sinclair ZX, serwisowaniu urządzeń czy McAfee? Jeśli tak, to ostatnie CD-Action na pewno przypadnie Wam do gustu. Spieszcie się, bo nowy numer już tuż-tuż!