Korona podarowana Aegonowi w odcinku jest czarna, znacznie różni się od złotej, noszonej przez Viserysa. Korona Aegona w rzeczywistości należała do pierwszego Targaryena, który rządził Siedmioma Królestwami, króla, który wykuł Żelazny Tron: Aegona Zdobywcy. Zdecydowano się dać Aegonowi koronę jego imiennika, który podbił Westeros na grzbiecie smoka, a nie dać mu koronę jego ojca, który rządził w erze pokoju. Warto też zauważyć, że Aegon II nie lubił zbytnio swojego ojca.

Źródło: HBO
Skąd wzięła się korona Aegona? Aegon Zdobywca podczas swoich rządów nosił czarną koronę. Korona ta została przekazana następnemu królowi, Aenysowi, który nosił ją na początku swoich rządów na Żelaznym Tronie. Później otrzymał złotą koronę od Wysokiego Septona. Jego następca, Maegor, znienawidził Wiarę Siedmiu i zdecydował się na ponowne użycie oryginalnej korony. Jaehaerys, który na początku wymieniał Viserysa na swojego następcę, wybrał złotą koronę. Chciał odróżnić się od przemocy Maegora i użył korony jako sposobu na reprezentowanie zmian, które wprowadzi jako król.
Złota korona była często noszona przez pokojowych królów, podczas gdy koronę Aegona nosił tylko porywczy Maegor po odejściu Aegona. Dlaczego Aegon II otrzymał inną koronę? Korona Zdobywcy jest reprezentatywna dla bardziej niebezpiecznych władców. To zapowiedź dalszych losów Aegona II, ponieważ jego koronacja rozpoczyna wojnę domową wśród rodu Targaryenów.
Korona jest też w pewnym sensie imiennikiem Aegona. Była noszona przez jedynego innego króla, który dzielił jego imię. Jest to szczególnie interesujące, gdy pomyślimy o ostatniej rozmowie Alicent z Viserysem w 8 odcinku. Wierzył on, że rozmawia z Rhaaenyrą i mówił o wizji Aegona dotyczącej zjednoczenia Królestwa. Podczas gdy on mówił o Aegonie z przeszłości, Alicent myślała, że ma na myśli ich syna.
Finał 1. sezonu serialu Rodu Smoka będzie dostępny od poniedziałku 24 października na HBO i HBO Max w Polsce.