Patrząc wstecz na serię To z roku 1990, łatwo zauważyć, że pomysł na klauna inspirowany był aparycją tych zabawek w tamtych właśnie czasach. Jednakże, nadchodzący reboot historii pokazuje, że, tym razem, twórcy inspirują się klaunami XIX wieku.
Podczas wywiadu z Collider, został poruszony temat wyglądu postaci. Reżyser został poproszony o przybliżenie, czym kierował się, konstruując taką, a nie inną prezencję Pennywise’a.
(…) Nigdy, pod względem estetycznym, nie podobały mi się klauny z XX wieku. Uważam, że wyglądają tanio i za bardzo wiążą się z różnego rodzaju imprezami i cyrkami, które są w porządku, ale mnie bardziej zachwycają stare czasy, jak właśnie klauny z XIX wieku. Biorąc pod uwagę, że facet istnieje od wieków, pomyślałem sobie, czemu nie odświeżyć go do lat 1800.
Muschietti wypowiedział się także na temat projektów postaci i jak rozwijały się one w czasie.
Miałem szkic. Jeden szkic. Był niczym dziecko Gerbera. Ale coś było nie tak, bo jego oczy były szeroko otwarte (…) Szczerze mówiąc, potem (Pennywise) nie ewoluował już tak bardzo. Pennywise, którego dziś widzicie jest wyjątkowy, bo ma dziwaczne włosy, ale reszta filmu jest zupełnie inna. Bawię się nieco jego nastrojem oraz nastrojem pod względem włosów. Są może ze dwie fryzury. Ale oficjalny kształt bardziej przypomina dziwne dziecko.
To zadebiutuje już we wrześniu.
Źródło: comicbookmovie.com