• |
  • |
  • Baza fantastyki
  • Konkursy
  • SKLEP
  • English
  • Polski
Ostatnia Tawerna
  • Fantasy
  • Science Fiction
  • Horror
  • Superheroes
Ostatnia Tawerna
  • Wieści
    • Wszystkie aktualności z fantastyki
      Najnowsze artykuły - Wszystkie aktualności z fantastyki
      Najciekawsze zapowiedzi z Netflix Tudum 2025 Najciekawsze zapowiedzi z Netflix Tudum 2025
      Keanu Reeves jako anioł stróż w filmie „Cuda się zdarzają” Keanu Reeves jako anioł stróż w filmie „Cuda się zdarzają”
      „Heidi ratuje rysia” od 4 lipca tylko w kinach! „Heidi ratuje rysia” od 4 lipca tylko w kinach!
      Serialowa Rodzina Addamsów powraca do Netflixa już 6 sierpnia! Serialowa Rodzina Addamsów powraca do Netflixa już 6 sierpnia!
    • Filmy i seriale fantasy
    • Gry komputerowe fantasy
    • Książki i komiksy fantasy
    • Wydarzenia i konwenty o fantastyce
  • Gry
    • Wszystko o grach fantasy
      Najnowsze artykuły - Gry komputerowe
      W mojej wiosce nie ma słabych kart - recenzja gry „Kaya’s Prophecy” W mojej wiosce nie ma słabych kart - recenzja gry „Kaya’s Prophecy”
      Trzy dema grozy od Feardemic: „Dark Fracture”, „Bad Cheese” i „Leftovers KO!” – gameplay z komentarzem Trzy dema grozy od Feardemic: „Dark Fracture”, „Bad Cheese” i „Leftovers KO!” – gameplay z komentarzem
      Phasmophobia SOLO – Wyzwanie Tygodnia: POWOLI I SPOKOJNIE Phasmophobia SOLO – Wyzwanie Tygodnia: POWOLI I SPOKOJNIE
      Cozy horror point and click pełen pułapek – playthrough dema gry „Riddlewood Manor” Cozy horror point and click pełen pułapek – playthrough dema gry „Riddlewood Manor”
    • Aktualności z gier komputerowych
    • Publicystyka, artykuły o grach
    • Recenzje gier komputerowych
    • Retrogranie, artykuły o grach retro
    • Sprzęt komputerowy
  • Gry bez prądu
    • Wszystko o grach planszowych
      Najnowsze artykuły - Gry bez prądu: gry planszowe, karciane, RPG
      Bojowoce do... boju? - recenzja gier planszowych „Mindbug Bojowoce: Królestwo” i „Mindbug Bojowoce: Galaktyka” Bojowoce do... boju? - recenzja gier planszowych „Mindbug Bojowoce: Królestwo” i „Mindbug Bojowoce: Galaktyka”
      Niech najlepszy potwór wygra! - recenzja gry planszowej „Potwory w Tokio: Duel” Niech najlepszy potwór wygra! - recenzja gry planszowej „Potwory w Tokio: Duel”
      Reiner Knizia i jego wariacja na temat memory – recenzja gry planszowej „Kurnik 2” Reiner Knizia i jego wariacja na temat memory – recenzja gry planszowej „Kurnik 2”
      Koniunkcja sfer i przepływ magicznej energii – omówienie “Księgi Chaosu” do gry “The Witcher RPG” Koniunkcja sfer i przepływ magicznej energii – omówienie “Księgi Chaosu” do gry “The Witcher RPG”
    • Aktualności z gier bez prądu
    • Recenzje gier bez prądu
    • Gry fabularne RPG
    • Baza gier planszowych
  • Filmy i seriale
    • Wszystko o filmach fantasy i SF
      Najnowsze artykuły - Filmy i seriale fantasy
      Czy Ohana dalej znaczy rodzina? - recenzja filmu "Lilo i Stitch" Czy Ohana dalej znaczy rodzina? - recenzja filmu "Lilo i Stitch"
      Miłość, śmierć i kopiuj-wklej - recenzja filmu „Mickey 17” Miłość, śmierć i kopiuj-wklej - recenzja filmu „Mickey 17”
      Gdzie jest Dante i Lady? - recenzja serialu „Devil May Cry” Gdzie jest Dante i Lady? - recenzja serialu „Devil May Cry”
      Zestawienie najlepszych odcinków "Black Mirror" Zestawienie najlepszych odcinków "Black Mirror"
    • Aktualności z filmów i seriali
    • Publicystyka o filmach i serialach
    • Recenzje filmów fantasy
    • Recenzje seriali fantasy
    • Recenzje płyt DVD
    • Warto znać
    • Baza filmów
    • Baza seriali
  • Literatura
    • Wszystko o książkach fantasy
      Najnowsze artykuły - Literatura - książki fantasy
      Ciemność to tylko brak światła — recenzja książki „Blask fantastyczny” Ciemność to tylko brak światła — recenzja książki „Blask fantastyczny”
      Dwa tomy „Jak wytresować smoka"! Dwa tomy „Jak wytresować smoka"!
      Łowcy kontra bestie Gai – recenzja książki „Stara kobieta i smok” Łowcy kontra bestie Gai – recenzja książki „Stara kobieta i smok”
      Turysta w Ankh-Morpork – recenzja książki „Kolor magii” Turysta w Ankh-Morpork – recenzja książki „Kolor magii”
    • Aktualności z literatury i komiksu
    • Publicystyka, artykuły o książkach
    • Recenzje książek
    • Recenzje audiobooków
    • Warto znać
    • Baza książek
  • Komiksy
    • Wszystko o komiksach fantasy
      Najnowsze artykuły - Komiksy fantasy - artykuły, recenzje
      Śmierć i śmiech idą w parze? – recenzja komiksu „Opowieści Grabarza” Śmierć i śmiech idą w parze? – recenzja komiksu „Opowieści Grabarza”
      Od komiksu paragrafowego do Moby Dicka…? – recenzja komiksu „Niepisane”, t. 2 Od komiksu paragrafowego do Moby Dicka…? – recenzja komiksu „Niepisane”, t. 2
      Zderzenie tytanów – recenzja komiksu „Hulk kontra Thor: Sztandar wojenny” Zderzenie tytanów – recenzja komiksu „Hulk kontra Thor: Sztandar wojenny”
      Świecący człowiek powraca! – recenzja komiksu „Geiger 2” Świecący człowiek powraca! – recenzja komiksu „Geiger 2”
    • Nasze komiksy
    • Publicystyka, artykuły o komiksach
    • Recenzje komiksów
    • Pozostałe recenzje
    • Warto znać
    • Baza komiksów
  • Do piwa
    • Fantastyka do piwa
      Najnowsze artykuły - Fantastyka do piwa
      „Elroy and the Aliens” demo – ogrywamy przygodę sci-fi w klimacie lat 90.! „Elroy and the Aliens” demo – ogrywamy przygodę sci-fi w klimacie lat 90.!
      Dwa tomy „Jak wytresować smoka"! Dwa tomy „Jak wytresować smoka"!
      Trzy dema grozy od Feardemic: „Dark Fracture”, „Bad Cheese” i „Leftovers KO!” – gameplay z komentarzem Trzy dema grozy od Feardemic: „Dark Fracture”, „Bad Cheese” i „Leftovers KO!” – gameplay z komentarzem
      Phasmophobia SOLO – Wyzwanie Tygodnia: POWOLI I SPOKOJNIE Phasmophobia SOLO – Wyzwanie Tygodnia: POWOLI I SPOKOJNIE
    • Cosplaye i arty
    • Fantastyka na luzie
    • Ciekawostki z fantastyki
    • Zestawienia o fantastyce
    • OT TV
  • Wydarzenia
    Najnowsze artykuły - Wydarzenia i konwenty poświęcone fantastyce
    Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2025 Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2025
    BookGame 2025 - relacja z wydarzenia BookGame 2025 - relacja z wydarzenia
    3. Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame 3. Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame
    Sprzedaż biletów na BookGame 2025 wystartowała! Sprzedaż biletów na BookGame 2025 wystartowała!
  • Quizy
    Najnowsze artykuły - Quizy o tematyce fantastycznej
    Quiz: Jak dobrze pamiętasz "Świat według Ludwiczka"? Quiz: Jak dobrze pamiętasz "Świat według Ludwiczka"?
    Quiz na Halloween: Duchy w popkulturze Quiz na Halloween: Duchy w popkulturze
    Planszówkowy quiz z okazji Dnia Gier Planszowych Planszówkowy quiz z okazji Dnia Gier Planszowych
    Quiz z okazji 41. urodzin Harry'ego Pottera Quiz z okazji 41. urodzin Harry'ego Pottera
  • Generic selectors
    Exact matches only
    Search in title
    Search in content
    Search in posts
    Search in pages
Ostatnia Tawerna
Wszystkie aktualności z fantastyki
Aktualności z filmów i seriali

Drugi sezon „Wednesday” pełen horroru i nawiązań do klasyki

18.03.2025 Oliwia Czajkowska Aktualności z filmów i seriali, Wszystkie aktualności z fantastyki
0 Dołącz do dyskusji
Drugi sezon „Wednesday” pełen horroru i nawiązań do klasyki
Materiały promocyjne serialu Wednesday Netflixa
W nadchodzącym 2. sezonie serialu Wednesday widzowie mogą spodziewać się znacznie mroczniejszej atmosfery i intensyfikacji elementów horroru. Jenna Ortega ujawnia więcej szczegółów.

Więcej horroru

Premiera drugiego sezonu Wednesday planowana jest na 2025 rok. Fani mogą spodziewać się bardziej intensywnych doznań, gdy serial zagłębi się w mroczniejsze i bardziej złożone wątki, pozostając wiernym gotyckiemu dziedzictwu rodziny Addamsów. Odtwórczyni głównej roli, ujawniła, że twórcy zdecydowali się na bardziej ambitne podejście do grozy, wprowadzając odcinek w stylu slashera oraz liczne wizualne odniesienia do klasycznych filmów tego gatunku.

Klasyczne slashery

Ortega podkreśliła, że twórcy mają teraz większą swobodę w eksplorowaniu mroczniejszych aspektów postaci. Aktorka zdradziła również, że jeden z odcinków będzie inspirowany klasycznymi slasherami, a widzowie mogą spodziewać się niepokojących scen z udziałem Pugsleya Addamsa. Zmiana tonalna w kierunku bardziej dojrzałych treści odzwierciedla chęć zgłębienia mroczniejszych aspektów postaci Wednesday Addams. Showrunnerzy Al Gough i Miles Millar zapowiadają, że nowe odcinki będą eksplorować więcej z historii rodziny Addamsów, wprowadzając jednocześnie różnorodnych, intrygujących bohaterów.

Nowe twarze

Obsada drugiego sezonu to połączenie powracających ulubieńców oraz nowych, znanych twarzy. Do Jenny Ortegi dołączą m.in. Steve Buscemi, Billie Piper, Thandiwe Newton oraz Haley Joel Osment. Szczególnie ekscytująca jest obecność Christophera Lloyda, oryginalnego członka rodziny Addamsów, w nieujawnionej jeszcze roli.

Wednesday

Podoba Ci się w naszej Tawernie? Zapisz się do Newslettera!

Zobacz jak wygląda Przykładowy Newsletter z najpopularniejszymi wpisami.


Zobacz wszystkie opcje i wybierz inne Newslettery z interesujących Cię kategorii >>


Chcę otrzymywać e-maile z:
  • Tagi
  • Horror
  • Jenna Ortega
  • Netflix
  • Rodzina Addamsów
  • sezon 2
  • Tim Burton
  • Wednesday
Autorzy: Oliwia Czajkowska
Oliwia Czajkowska

Oliwia Czajkowska

Nazywam się Oliwia i mieszkam w Krakowie. Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ignatianum. Mam wiele pasji: między innymi podróżowanie i pisanie poezji, ale nie stronię również od zobaczenia dobrego filmu fantasy albo przeczytania książki w wolnym czasie. Uwielbiam ludzi i tworzę dla ludzi !

Udostępnij artykuł:

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest
Polecane wpisy
Serialowa Rodzina Addamsów powraca do Netflixa już 6 sierpnia!

Serialowa Rodzina Addamsów powraca do Netflixa już 6 sierpnia!

21.05.2025 0
Netflix ujawnia datę premiery oraz teaser 2 sezonu "Wednesday"

Netflix ujawnia datę premiery oraz teaser 2 sezonu "Wednesday"

24.04.2025 0
Najciekawsze zapowiedzi z Netflix Tudum 2025

Najciekawsze zapowiedzi z Netflix Tudum 2025

03.06.2025 0
Krwawa reinterpretacja Kopciuszka: "The Ugly Stepsister"

Krwawa reinterpretacja Kopciuszka: "The Ugly Stepsister"

19.03.2025 0
Poprzedni artykuł
Odpowiedź Marvela na "Legion Samobójców", czyli Thunderbolts
Następny artykuł
A kto to patrzy zza winkla? Zbliża się „Wezwanie Żmija"
Artykuły o fantastyce, które mogą Cię zainteresować
„Elroy and the Aliens” demo – ogrywamy przygodę sci-fi w klimacie lat 90.!

„Elroy and the Aliens” demo – ogrywamy przygodę sci-fi w klimacie lat 90.!

31.05.2025
Dwa tomy „Jak wytresować smoka"!

Dwa tomy „Jak wytresować smoka"!

31.05.2025
Interesujące artykuły o fantastyce
Najnowsze filmy w OT TV
🎮 Witaj zbłąkany wędrowcze, rozgość się, usiądź i weź swój ulubiony trunek! 🎮

🎲 Hej! Jestem Mario. Pasjonat gier i dziennikarstwa. W Ostatniej Tawernie zajmuje się działem gier oraz youtubem. Podczas streamów zapraszam wszystkich do wspólnego grania i rozmów. Na naszym tawernianym czacie każdy jest mile widziany! 

🪙 Jeśli polubiłeś nas, to możesz nas wesprzeć poprzez https://tipply.pl/@ostatniatawerna lub bezpośrednie wsparcie na YT, gdzie również uzyskacie specjalne emotki oraz rangę „Stały Bywalec".

🗞️ A jeśli chcecie zobaczyć inną naszą aktywność, to zapraszamy na naszą stronę internetową, pełną recenzji, publicystyki, newsów, ciekawostek czy konkursów!

https://ostatniatawerna.pl/

📔 Polub nas na FB! 

https://www.facebook.com/ostatniatawerna

💬 Dołącz do naszego Discorda!

https://discord.gg/d4fjFGmK

📷 Odwiedź naszego Instagrama!

https://www.instagram.com/ostatniatawerna/

👕A może koszulkę albo czapkę z Ostatnią Tawerną? Zapraszamy do naszego sklepu!

https://ostatniatawerna.teetres.com/
🧟 Resident Evil 3: Remake | Jill i Carlos wciąż walczą | Ostatnia Tawerna
Wszystko było straszne: krwawe ręce, brudne ściany, klimat jak z najgorszego koszmaru... ale oczywiście największy horror to to, w co wlazłam na końcu 😭💩
Nagranie z demo gry Dark Fracture — psychologicznego horroru, w którym granica między rzeczywistością a szaleństwem się zaciera.
Zobacz to dziwactwo na własne oczy... i nie zapomnij sprawdzić, czy Twoje buty są czyste 😅

🎮 Gra: Dark Fracture (demo)
🧠 Gatunek: Horror psychologiczny
👻 Strach: 10/10
💩 Finał: bezcenny

Moją pełną rozgrywkę dema Dark Fracture znajdziesz tutaj: https://youtu.be/tj-9ZPvfzrk

Więcej fantastycznych treści znajdziecie na naszym portalu: 
https://ostatniatawerna.pl/​

Możecie wesprzeć nas też małą dotacją:
https://tipply.pl/@ostatniatawerna
https://streamlabs.com/ostatniatawern...

Oraz w kanałach social media:
Facebook:  https://www.facebook.com/ostatniatawerna/
Instagram:  https://www.instagram.com/ostatniatawerna/

#DarkFracture #horror #shorts #gaming #funnygaming
💀 Makabryczny korytarz... i kupa?! 💩 | Dark Fracture Demo
Duet Mario i ArcziN planują ubić kilka zombiaków i przeżyć w niebezpiecznym świecie 7 Days to Die<br /><br />Fantastyczne treści: https://ostatniatawerna.pl/<br /><br />Social media Ostatniej Tawerny:<br />Facebook: https://www.facebook.com/ostatniatawerna<br />Instagram: https://www.instagram.com/ostatniatawerna<br />Twitter: https://twitter.com/OstatniaTawerna<br /><br />Oficjalny sklep: https://ostatniatawerna.teetres.com/<br />Oficjalny Discord: https://discord.gg/XMM5yUeb<br />Instagram ArcziNa: https://www.instagram.com/arczin_ot/
🧟7 Days to Die | Mario i ArcziN ubijają zombie | Ostatnia Tawerna
Załaduj więcej... Subskrybuj
Najnowsze komentarze
  • marta - Dlaczego Piotr jest Piotrem, czyli fantastyczne oblicze pewnego redaktora
  • marta - Dinozaury i inne gady, czyli czemu Mateusz ma fantastyczne łuski
  • Karol - Nostalgiczne wspomnienia – czyli to się oglądało: „Walt Disney przedstawia”
  • mirek - Czym jest właściwie postapo?

Serial Pingwin na DVD




Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Raz w tygodniu otrzymasz podsumowanie najciekawszych newsów, artykułów i recenzji a także informacje o aktualnych konkursach!

Chcesz z nami współpracować?

Chcesz podjąć z nami współpracę partnerską?

Napisz do nas!

Interesuje Cię reklama na naszym portalu?

Sprawdź naszą ofertę!

Tutaj nas znajdziesz
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Reklama
  • Redakcja
  • Kontakt
  • Dołącz do nas!
© Ostatnia Tawerna 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Poprzedni wpis

Odpowiedź Marvela na „Legion Samobójców”, czyli Thunderbolts

Kategoria: Aktualności z filmów i seriali

Marvel Studios kontynuuje rozwijanie swojego filmowego uniwersum, tym razem wprowadzając Thunderbolts, czyli grupę antybohaterów z misją, której szczegóły wciąż owiane są tajemnicą. Film budzi wiele emocji, szczególnie ze względu na liczne porównania do Legionu Samobójców od DC.

Następny wpis

A kto to patrzy zza winkla? Zbliża się „Wezwanie Żmija”

Kategoria: Ciekawostki

Wojmir, syn Żmija, widzi duchy i potrafi rozmawiać z demonami. Na co dzień odprowadza zbłąkane dusze nad brzeg Rzeki Zapomnienia spływającej pod same bramy Nawii. Jest też częstym bywalcem zamtuzów, cmentarzy i karczm, między którymi wędruje w poszukiwaniu świętego spokoju i

Go to mobile version
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.OKCzytaj więcej
× ×

Zapisz się do newslettera

Nie zawsze udaje Ci się przeczytać wszystkie nowości ze świata fantastycznego?
NIC STRACONEGO!

Zapisz się do naszego newslettera, a co tydzień otrzymasz od nas specjalny list, w którym znajdziesz najważniejsze Wieści, Artykuły, Recenzje, aktualne Konkursy i Quizy!

Zobacz dodatkowe ustawienia i wybierz, co Cię interesuje >>


Chcę otrzymywać e-maile z:
Sowa z listem od portalu Ostatnia Tawerna