Opowieść podręcznej to najgłośniejszy serial 2017 roku. Nagrodzony dwoma Złotymi Globami i ośmioma statuetkami Emmy w kwietniu powróci z drugim sezonem.
Jak informuje portal Deadline, do obsady dołączył Bradley Whitford (Uciekaj!, Dom w głębi lasu). Aktor wcieli się w komandora Josepha Lawrence’a architekta gospodarki Gilead, który jest gburowaty i onieśmielający, z aparycją szalonego geniusza. Jego przebiegły humor i przebłyski dobroci sprawiają, że staje się mylącą, tajemniczą osobowością w najnowszej odsłonie „Opowieści podręcznej”.
Serial Opowieść podręcznej oparty jest na powieści Margaret Atwood. Opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead – totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka problem masowej bezpłodności wśród kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, zdolne do zajścia w ciążę kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej.
Drugi sezon Opowieści podręcznej zadebiutuje już w kwietniu.