8,5 miliarda dolarów – tyle kosztowało przejęcie wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) przez Amazon w 2022 roku. Dzięki tej transakcji, właściciele platformy streamingowej zyskali prawa do wielu słynnych produkcji i teraz zamierzają z tego skorzystać. Teraz dowiadujemy się, że kilka tytułowych z pewnością zostanie nakręconych na nowo lub otrzyma odpowiednio prequele, sequele czy spin-offy. Kilka z nich jest już w zaawansowanej fazie rozwoju. Jak donosi Deadline, widzowie mogą wkrótce spodziewać się ogłoszeń dotyczących ożywiania takich franczyz jak RoboCop, Stargate: Gwiezdne Wrota, Różowa Pantera, Siedmiu wspaniałych, Legalna blondynka, Afera Thomasa Crowna oraz Barbershop.
Na chwilę obecną nie wszystko jest jeszcze jasne, ale wedle doniesień, że zarówno RoboCop jak i Gwiezdne wrota mają otrzymać zarówno pełnometrażowy film jak i serial. Powstać ma także Legalna blondynka 3. We wszystkich trzech przypadkach są to jednak głównie plotki i domysły.
Pewniejsze informacje dotyczą innych produkcji. Siedmiu wspaniałych oraz Barbershop mają otrzymać własne seriale telewizyjne, a te z kolei są już podobno w trakcie produkcji. Z kolei Afera Thomasa Crowna i Różowa Pantera staną się pełnometrażowymi filmami. Ten drugi ma być zresztą animowany.
Z innych ciekawych doniesień fanów zainteresuje zapewne to, że Prime Video zamierza rozszerzyć uniwersum Creed. W tym przypadku szykowane są projekty filmowe, telewizyjne i animowane, a niektóre są już w fazie rozwoju.Ujawniono, że jeden z seriali aktorskich ma skupić się na córce Adonisa Creeda. Otrzymamy także historię Rocky’ego Balboa, do której Sylvester Stallone ma być w jakiś sposób przywiązany.