O twórczości Stephena Kinga znów się robi głośno: według najnowszych doniesień, Sony Pictures i Blumhouse biorą na warsztat remake filmu Christine z 1983 roku. Reżyserem zostanie sam Bryan Fuller.
Fullera możemy kojarzyć przede wszystkim z takich tytułów jak Amerykańscy bogowie, Star Trek: Discovery czy serialowy Hannibal, przy czym dotychczas pełnił jedynie rolę producenta i scenarzysty. Ale będzie to drugi raz, kiedy zetknie się z twórczością Stephena Kinga. Już wcześniej, w 2002 roku, pracował przy filmie telewizyjnym Carrie z Angelą Bettis w roli głównej. Poza Bryanem Fullerem, przy filmie pracować będą też Jason Blum, Vincenzo Natali i Steven Hoban jako producenci.
Powieść Kinga, na podstawie której powstanie Christine, to historia osadzona w miasteczku Libertyville, którego mieszkańcem jest młody Arnold Cunningham. Nie cieszy się on sympatią w szkole i jest prześladowany przez pozostałych uczniów. Jego życie ulega zmianie, kiedy kupuje stary samochód Plymouth Fury z 1958 roku i postanawia doprowadzić go do stanu używalności. Christine, bo tak nazywa się auto, nie jest jednak zwykłym pojazdem. Wkrótce zaczynają ginąć kolejni prześladowcy Arnolda, a on sam zyskuje na popularności. Chłopak zaczyna podejrzewać, że jego samochód jest opętany.
Od czasu sukcesu nowego To od Warner Bros., twórczość Stephena Kinga jest w centrum zainteresowania filmowców z Hollywood. Produkcja ta zarobiła ponad 700 milionów dolarów na świecie, dzięki czemu stała się najbardziej dochodowym horrorem wszechczasów. Od momentu jego premiery, nakręcono też nowe wersje takich tytułów jak Smętarz dla zwierzaków czy Doktor Sen. Reżyserem pierwszej Christine był znany twórca filmowych horrorów, John Carpenter, który wyreżyserował również Mgłę, Halloween oraz Wioskę przeklętych.
Niedawno na platformie Apple TV+ pojawił się również serial inspirowany powieścią Historia Lisey. Na ekrany kinowe trafi też Podpalaczka czy prequel Smętarza dla zwierzaków, o którym ostatnio pisaliśmy. Kiedy natomiast możemy się spodziewać Christine? Biorąc pod uwagę wczesny etap jej produkcji, nieprędko.