Site icon Ostatnia Tawerna

Zapowiedź książki „W mocy wichru”

Już dzisiaj oficjalna premiera trzeciego tomu cyklu Teatr Węży Agnieszki Hałas. Cała seria ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

WKRACZACIE W ŚWIAT ZMROCZY – PRZESYCONY MAGIĄ, POSĘPNY I FASCYNUJĄCY

Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim.

Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

W mocy wichru to ostatni tom fantastycznego cyklu powieściowego o świecie Zmroczy „Teatr węży” – mrocznego, intrygującego, pełnego plastycznych szczegółów, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością.

W świecie, gdzie czarny dar czyni cię wyklętym, każda maska i nowa tożsamość mogą zagwarantować bezpieczeństwo tylko przez krótki czas.

Marshia Lavalle przez lata służyła Otchłani, a teraz musi zapłacić za to wysoką cenę. Krzyczący w Ciemności jeszcze nie wie, że przypomnieli sobie o nim wrogowie z poprzedniego życia. Anavri musi nauczyć się posługiwać darem, którego nienawidzi. A w jednym z miast nad Zatoką Snów grasuje morderca.

Co łączy tragedię, jaka rozegrała się przed laty w mieście ogarniętym zarazą, z człowiekiem w stroju błazna, który zabija kobiety lekkich obyczajów? I czy można wygrać z nieubłaganą logiką mówiącą, że w życiu czarnego maga każda więź prędzej czy później musi zostać zerwana?

Agnieszka Hałas (ur. 1980), z wykształcenia doktor nauk biologicznych, obecnie tłumaczka i pisarka. Kocha góry i koty. Od 1996 r. należy do Lubelskiego Klubu Fantastyki „Syriusz”, jest redaktorką portalu Esensja. Jest również docenianą autorką zbiorów opowiadań Między otchłanią a morzem i Po stronie mroku, a także baśniowo-psychologicznej opowieści Olga i ostyW mocy wichru to ostatni tom świetnej trylogii „Teatr węży”.

Exit mobile version