Serial Zagubieni był hitem stacji ABC i przełomową produkcją w historii seriali telewizyjnych. Fani do dzisiaj marzą o kontynuacji przygód ulubionych bohaterów. Przecież nie wszystko jeszcze zostało powiedziane. A co o powrocie sądzi jeden z twórców?
Obecnie seriale telewizyjne cieszą się naprawdę dużą popularnością. Produkcje są coraz lepsze, grają w nich aktorzy z wysokiej półki, fabuła naprawdę wciąga i przede wszystkim, większość to zupełnie nowe pomysły. To właśnie Zagubieni był jednym z pierwszych seriali, który zmienił podejście widzów do historii rozpisanej w kliku odcinkach.
Ostatnio modne stały się rebooty, które coraz częściej pojawiają się we filmach, szczególnie tych komercyjnych. Niestety ten trend może niebawem zagościć w świecie seriali.
Damon Lindelof, jeden z twórców Zagubionych, nie zamierza jednak wracać na tajemniczą wyspę. Obawia się jednak, co mogłoby się stać z tą marką, gdyby stacja wpadła na pomysł opowiedzenia historii rozbitków na nowo. Bo nie oszukujmy się, prędzej czy później nastąpi dzień, w którym będziemy śledzić losy nowych bohaterów, którzy zastąpią Jacka, Kate, Locka, Sawyera, czy Sayida.
Na łamach portalu TVLine.com pojawił się wywiad z Lindelofem, w którym poruszono ten temat.
Dużo o tym myślałem. Mam nadzieję, że kiedy to się stanie, niezależnie od tego, kto będzie go robił, nie weźmie bohaterów z oryginalnego „Lost” i nie umieści ich w nowej wersji. Pracowaliśmy bardzo ciężko do samego końca serialu, żeby w pewnym sensie domknąć historię ocalonych. Chociaż wiem, że pojawiły się głosy, że nie nie było to wystarczające domknięcie… To byłoby ekscytujące, gdyby pojawiło się nowe wcielenie „Lost”. Po prostu nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Nie, że czuję się na to za dobry. Zwyczajnie, ponownie, czuję, że ciężko pracowaliśmy nad zakończeniem historii, żeby wrócić i stwierdzić: „To wcale nie było prawdziwe zakończenie”. Coś takiego byłoby frustrujące.
Natomiast zdania fanów produkcji są podzielone. Z jednej strony odświeżenie historii zagubionych byłoby całkiem ciekawym doświadczeniem. Z drugiej, lepiej, żeby twórcy serialowi jak najdłużej tworzyli zupełnie nowe opowieści, niebazujące na dobrze znanych historii. Na razie jednak nie zapowiada się, by ktokolwiek myślał o stworzeniu reboota.
Źródło: screenrant.com