Site icon Ostatnia Tawerna

Wolverine i Kapitan Ameryka łączą swoje siły w nowej odsłonie Marvela!

Wyjątkowe połączenie dwóch niepokonanych bohaterów Marvela nadchodzi w najnowszym komiksie. Wolverine i Kapitan Ameryka, dwie legendarne postacie, łączą swoje siły w epickiej opowieści, która obiecuje niezapomniane starcia, emocje i niezwykłe sojusze.

Wolverine, jeden z niewielu mutantów wciąż chodzących po Nowym Jorku, ma nadzieję raz na zawsze pokonać Orchisa. Jednak aby tego dokonać, będzie potrzebował małej pomocy, która nadejdzie w postaci Kapitana Ameryki. W nowej zapowiedzi wydanej przez Marvela komiks Wolverine nr 38 – który ukaże się w nadchodzący Dzień Nowego Komiksu – pokaże tytułową drużynę mutantów ze Stevem Rogersem jako dwójkę mającą nadzieję na zmiażdżenie konglomeratu antymutantów.

W zapowiedzi z Domu Idei obaj spotykają się w barze, a Wolverine wyjaśnia, w jaki sposób udało mu się dotychczas uniknąć schwytania przez Orchis.

(Zdjęcie: Marvel Comics / Benjamin Percy / Juan Jose Ryp / Frank D’Armata)

Jest to drugi problem z wątku fabularnego Last Mutant Standing, który prowadzi bezpośrednio do długo oczekiwanego wątku Wojny Sabretooth rozpoczynającego się w styczniu.

Dokładny opis Wojny Sabretooth od Marvela znajdziecie poniżej:

To wojna, która trwa od dziesięcioleci i zaczyna się, gdy Sabretooth wskrzesza śmiertelną tradycję – z niektórymi bliskimi Logana w krzyżowym ogniu. Tylko tym razem ma za sobą całą armię. Przygotuj się na bitwę, która zakończy wszystkie wojny: Wolverine kontra Sabretooth! Minęło wiele lat, odkąd ścieżki tych odwiecznych wrogów skrzyżowały się w uniwersum Marvela, ale wraz z upadkiem Krakoa powstaje Sabretooth — i szuka zemsty! Wrzucili Victora Creeda do Otchłani, ale teraz jest wolny i dzierżąc armię Sabretoothów, udowodni raz na zawsze, dlaczego jest ostatecznym wrogiem Logana.

(Zdjęcie: Marvel Comics / Benjamin Percy / Juan Jose Ryp / Frank D’Armata)
(Zdjęcie: Marvel Comics / Benjamin Percy / Juan Jose Ryp / Frank D’Armata)

 

Wolverine: nr 38

Ponownie zjednoczeni — Kapitan Ameryka i Wolverine! Masz tych starych przyjaciół, którzy żyją od dawna i na których zawsze możesz polegać? Tą osobą jest właśnie Steve Rogers dla Logana, których przyjaźń sięga czasów II Wojny Światowej! Jest oczywiste, że gdy Wolverine staje w obliczu skutków Fall of X, to Kapitan Ameryka jest gotowy do akcji! Ale gdy Orchis rośnie w siłę, a Legacy House wykorzystuje ciężką sytuację, pozostaje jedno pytanie: kto upadnie? Last Mutant Standing trwa!

Scenariusz : Benjamin Percy
Autorzy ilustracji : Juan Jose Ryp, Frank D’Armata
Autorzy okładki : Leinil Francis Yu, Romulo Fajardo Jr.
Liczba stron : 28
Data wydania : 11 października 2023 r.

Wolverine nr 38 powinien pojawić się w twoim lokalnym sklepie z komiksami w środę, 11 października.

Exit mobile version