Rise of Cultures to strategiczno-symulacyjna gra nie tylko na platformę Android, ale również na PC. Warto wspomnieć, że druga wersja nie musi być ściągana na dysk. Wystarczy, że będziemy mieli jakąkolwiek przeglądarkę internetową, aby móc rozpocząć swoją przygodę.
Czym jest Rise of Cultures?
Gra oferuje rozbudowany system tworzenia miasta. Dzięki niemu możemy nie tylko stawiać budynki wedle uznania, ale również obracać je w celu zaoszczędzenia miejsca. Ale, to jednak nie wszystko! Podczas rozgrywki jesteśmy w stanie badać różne technologie, a także tworzyć nasze wojsko, które wspomoże nas w podboju świata. Nie można także zapomnieć o dodatku, jakim są sojusze, dzięki którym rozgrywka w gronie znajomych staje się jeszcze bardziej intrygująca. Smaczku dodają wewnętrzne zadania, które warto wykonywać. Fabuła gry została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Dlatego będziemy mogli spotkać w niej historyczne postacie, takie jak Aleksander Wielki, Kleopatra, Albert Einstein i inne. Daje to ciekawą możliwość do odgrywania przeszłości na nowo.
Rise of Cultures to rozwijanie, zarządzanie i budowanie
Gra przywodzi mi na myśl stare dobre symulatory cywilizacji takie jak Faraon czy Zeus: Pan Olimpu, dlatego że Rise of Cultures skupia się przede wszystkim na budowaniu dobrze prosperującego miasta, czy raczej cywilizacji. Różnica, jaką możemy zaobserwować w porównaniu do wyżej wymienionych tytułów to możliwość przechodzenia z jednej epoki od drugiej. Tutaj warto dodać, że InnoGames z tego samego pomysłu skorzystali w poprzedniej grze – Forge of Empires. Tam również przechodzimy z jednego okresu do drugiego. I podobnie jak w FoE i tutaj zaczynamy od Epoki Kamienia. Jest ona czymś w rodzaju samouczka, który pokazuje nam poszczególne funkcje gry. Dzięki temu, jeśli ktoś nie jest obeznany w rozgrywkach typu symulacja, zrozumie ich działanie.
Muszę przyznać, że samouczek jest miły i przyjemny i nie drażni, jak to czasami bywa w niektórych grach. Jego czas jest adekwatny do przekazania niezbędnych informacji. Po jego ukończeniu to już od nas samych zależy, jak dalej będziemy prowadzić nasze miasto. Nie wolno jednak zapomnieć o tym, że złoto i jedzenie są głównymi surowcami w grze. To baza, która jest potrzebna nie tylko do rozwijania poziomu budynków, ale badań czy werbowania jednostek. Służy także do wytwarzania towarów, a te z kolei są wykorzystywane do budowy, szkoleniu wojska czy badań. Tych, z rozwojem miasta będzie coraz więcej. W rozwoju miasta pomogą nam tak zwane incydenty oraz zadania główne, jak i poboczne. Ich rozwiązywanie pozwoli na szybkie zdobycie sporej ilości surowców czy punktów badań.
Rise of Cultures to także piękna grafika i przyjemna dla ucha muzyka
Gra, może poszczycić się dość wyjątkową i nietuzinkową grafiką. Ta odbiega od tradycyjnych wizualizacji spotykanych w podobnych tytułach. To nadaje oryginalności, ale również wyróżnia RoC na tle innych gier. Modele postaci wydają się nieco kwadratowe, a jednocześnie bajkowe, pełne kolorów. Nie inaczej jest z portretami bohaterów towarzyszącymi nam podczas podróży przez epoki i nie tylko, czy budynkami. Muzyka jest przyjemna dla ucha, klimatyczna. Oddaje w pełni świat przedstawiony, w jakim przyszło nam toczyć rozgrywkę.
Nasza ocena: 9,1/10
Grę polecam przede wszystkim miłośnikom tego typu rozgrywek. Pozwala ona nie tylko doszlifować nasze zdolności przywódcze, ale również relaksuje, a co najważniejsze nie nudzi się szybko.Fabuła: 8,5/10
Grafika: 9/10
Grywalność: 9/10
Udźwiękowienie: 10/10