Site icon Ostatnia Tawerna

Pojawił się zwiastun filmu „Trzej muszkieterowie: d’Artagnan”

Wielbiciele kultowych Trzech muszkieterów już zacierają ręce. W 2023 roku, w odstępie zaledwie ośmiu miesięcy, do kin trafią dwa filmy będące adaptacją kultowej powieści Aleksandra Dumasa: Trzej muszkieterowie: d’Artagnan oraz Trzej muszkieterowie: Milady.  Już teraz obejrzeć możemy zwiastun pierwszego z nich.

Akcja filmu dzieje się od Luwru po Pałac Buckingham, od slumsów Paryża po oblężenie La Rochelle. W królestwie podzielonym wojnami religijnymi i zagrożonym inwazją Anglii, garstka mężczyzn i kobiet skrzyżuje miecze, by ratować Francję. Głównym bohaterem Trzech muszkieterów: d’Artagnan jest oczywiście d’Artagnan (w tej roli François Civil), który marzy o tym, by zostać muszkieterem. W realizacji tego pragnienia będą próbowali mu pomóc jego nowi przyjaciele: Atos (Vincent Cassel), Portos (Pio Marmaï) i Aramis (Romain Duris). To u ich boku będzie musiał walczyć nie tylko o wolność, ale na jego barkach będzie spoczywała odpowiedzialność za dalsze losy Francji.

Ogromne fundusze, które pochłonęła realizacja filmów Trzej muszkieterowie: d’Artagnan i Trzej muszkieterowie: Milady odzwierciedlają liczby. Przy produkcji zaangażowano armię ludzi i… zwierząt. Skorzystano aż z dziewięciu tysięcy statystów i 650 koni. A to wszystko w najpiękniejszych sceneriach francuskich. Przy realizacji zdjęć wykorzystano bowiem przestrzenie najsłynniejszych zabytków. Dzięki temu w filmach zobaczymy ujęcia m.in. z Luwru, Hôtelu des Invalides, zamków w Fontainebleau i Saint-Germain-en-Laye, cytadeli Saint-Malo czy zabytkowego centrum miasta Troyes.

Od kilku lat szukałem dla siebie jakiegoś ambitnego projektu. W chwili, gdy w ręce trafiły mi scenariusze „Trzej muszkieterowie: d’Artagnan” i „Trzej muszkieterowie: Milady”, wiedziałem, że muszę oba te filmy zrealizować. Dodatkowo w ekspresowym tempie udało mi się zebrać pięciogwiazdkową obsadę. To właśnie dzięki aktorom zrobiliśmy coś absolutnie wyjątkowego. To jedna z najważniejszych powieści w historii literatury. Wiem, że do tej pory powstało kilka ekranizacji, jednak ta, nad którą pracowałem z ekipą, będzie wyjątkowa. Chociażby dlatego, że mieliśmy duży budżet i dzięki temu mogliśmy oddać ducha epoki, w której dzieje się akcja obu filmów (…) Nie wszyscy też wiedzą, że Pathe Films po raz pierwszy wyprodukowała „Trzech muszkieterów” w 1922 roku, czyli sto lat temu. Teraz mogliśmy nawiązać do historii tej znakomitej wytwórni

– przyznał w jednym z wywiadów reżyser Martin Bourboulon.

W filmie Trzej muszkieterowie: d’Artagnan wystąpili, m. in: François Civil, Eva Green, Vincent Cassel, Pio Marmaï  i Romain Duris.

Scenariusz: Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patelliere

Reżyseria: Martin Bourboulon

Dystrybucja: Monolith Films

Film w kinach pojawi się 12 maja 2023 roku.

Exit mobile version