W maju Egmont zaserwuje swoim czytelnikom mniej nowości niż za zwyczaj, ale to nie oznacza braku ciekawych tytułów. Tym razem jednak będą to komiksy amerykańskie głównie od największych wydawców – DC oraz Marvel.
Pierwsza pozycja jest dostępna w sprzedaży już od 8-go maja. Na resztę będzie trzeba poczekać do 20-go. Poza tym został też opublikowany pełny katalog na rok 2020, który możecie znaleźć pod tym linkiem. Pełną listę tytułów debiutujących w tym miesiącu znajdziecie poniżej.
Premiera 8 maja 2020 r.
Star Wars Komiks, Poe Dameron: Iskra i płomień, tom 8
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Angel Unzueta
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Co dwa miesiące aż do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Do tej drugiej kategorii zalicza się historia zawarta w tomie ośmym – „Iskra i płomień” z serii „Poe Dameron”. Akcja opowieści rozgrywa się równolegle z filmami "Przebudzenie Mocy" oraz „Ostatni Jedi” i prezentuje niepokazane na ekranie wydarzenia z udziałem Damerona oraz innych pilotów Eskadry Czarnych.
Premiera 20 maja 2020 r.
Doom Patrol
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Richard Case, Ken Steacy, Sean Phillips i in.
Przekład: Jacek Drewnowski
Trzeci tom przygód Najdziwniejszych Bohaterów Świata znanych jako Doom Patrol. Grupę dziwolągów obdarzonych supermocami wymyślili w latach sześćdziesiątych XX wieku scenarzysta Arnold Drake i rysownik Bruno Premiani. W latach dziewięćdziesiątych pisanie scenariuszy do serii zaproponowano Grantowi Morrisonowi, który uczynił z bohaterów komiksu postaci bliskie współczesnemu czytelnikowi. W ostatnim tomie serii Doom Patrol musi jeszcze raz rozprawić się z członkami Bractwa Dada i ich przywódcą Panem Nikim. Potem zjawi się niepowstrzymany, budzący grozę Świecarz, który sprawi, że życie niektórych członków Doom Patrolu zawiśnie na włosku. Danny Ulica spotyka swoje kosmiczne przeznaczenie, Szalona Jane w przejmujący sposób opowie, czym jest zaglądanie w głąb
studni, a profesor Caulder, czyli szef grupy, ujawni swoje tajemnice. Brzmi dziwnie? Niekoniecznie. W świecie absurdu, groteski, grozy i humoru wykreowanym przez Granta Morrisona („JLA”, „Green Lantern”, „Animal Man”, „Ostatni kryzys”) wszystko jest możliwe. Autorem okładek zeszytowych serii jest laureat Nagrody Eisnera Simon Bisley („Lobo”, „Sláine”, „Batman/Sędzia Dredd: Sąd nad Gotham”). Komiks dla dorosłych.
Uniwersum DC. Kryzys bohaterów
Scenariusz: Tom King
Rysunki: Clay Mann, Travis Moore, Lee Weeks, Mitch Gerads,
Jorge Fornes
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
„Kryzys bohaterów” to 9-zeszytowa miniseria ze scenariuszem wielokrotnego zdobywcy Nagrody Eisnera Toma Kinga („Mister Miracle”, „Vision”) oraz rysunkami tak znakomitych twórców jak: Clay Mann („Batman”), Lee Weeks („Batman”) i Mitch Gerads („Mister Miracle”). Bezprecedensowe wydarzenie komiksowe rzucające światło na najciemniejsze zakamarki psychiki bohaterów uniwersum DC Comics. Sanktuarium to placówka zbudowana w tajemnicy przed światem przez Supermana, Batmana i Wonder Woman. Tutaj superbohaterowie, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej sztucznej inteligencji, mają szansę poradzić sobie z przeżytymi traumami i koniecznością powrotu do niekończącej się bitwy ze złem. Spokój panujący w Sanktuarium zostaje naruszony, gdy dochodzi do masowego morderstwa. Główni podejrzani? Harley Quinn i podróżnik w czasie znany jako Booster Gold. Teraz Człowiek ze Stali, Mroczny Rycerz i niesamowita Amazonka muszą doprowadzić do wykrycia sprawcy tej strasznej zbrodni. Sprawa jest poważniejsza, niż podejrzewają. Jeśli zabójca nie zostanie ujęty, niebezpieczeństwo może grozić wszystkim superbohaterom kiedykolwiek korzystającym z usług Sanktuarium…
Conan – Miecz barbarzyńcy: Kult Kogi Thuna, tom 1
Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Ron Garney
Przekład: Bartosz Czartoryski
Conan trafia na statek piratów. Kiedy ujawnia swoją siłę zaskoczonej załodze, dowiaduje się o nieznanym kulcie, którego ślady prowadzą na wybrzeże Stygii. Barbarzyńca będzie musiał użyć całej swojej siły i sprytu, żeby przedostać się przez zrujnowane miasto i zdobyć skarb strzeżony przez wyznawców Kogi Thuna. Dowodzi nimi czarnoksiężnik, który nie cofnie się przed niczym, by obronić swojego boga. Autorem scenariusza jest Gerry Duggan („Deadpool”, „Uncanny Avengers”), a rysunki przygotował Ron Garney („Amazing Spider-Man”, „Daredevil”).
Rick i Morty, tom 9
Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard
Rysunki: Marc Ellerby, Sabrina Mati, Jarrett Williams
Przekład: Jacek Drewnowski
Następny album strasznych i śmiesznych przygód bohaterów słynnego serialu telewizyjnego! Ciągle nieśmiały i ciągle nie mogący dorosnąć Morty Smith wraz ze swoim genialnym i obleśnym dziadkiem Rickiem Sanchezem znów będą mieć na głowie stos kłopotów. W tym tomie przedstawiono pierwsze spotkanie naszych bohaterów z Obrońcami, a także wyjątkową wizję ulubionego przez fanów cronenbergowskiego uniwersum. Co jeszcze? Rick narobił sobie swego czasu wielu wrogów, co się zatem stanie, gdy wszyscy się sprzymierzą, by stworzyć Drużynę Zemsty na Ricku? Poznacie też Freda i Piardy’ego, zdegenerowanego geniusza i jego nieśmiałego wnuka… Chyba coś wam to przypomina? Ostrzegamy: jak zwykle ojciec Morty’ego, Jerry, będzie miał fatalne pomysły, a jeden z nich o mało nie zakończy się śmiercią wszystkich członków naszej ulubionej wybuchowej rodzinki! Autorem scenariuszy do większości opowieści w tym tomie jest nominowany do Nagrody Eisnera Kyle Starks („Sexcastle”), a głównym rysownikiem – brytyjski twórca Marc Ellerby („Doctor Who”, „Regular Show”).
Fibi i jednorożec. Jednorożec kontra gobliny, tom 3
Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis
Trzeci tom uroczej historii o dziewczynce Fibi i zaprzyjaźnionej z nią Marigold, żeńskiej przedstawicielce rodzaju jednorożców. Fibi podejrzewa rodziców, że chcą wygnać ją z domu, bo je za dużo płatków… Strach zmienia się w radość, kiedy okazuje się, że zaplanowali dla niej wyjazd na obóz muzyczny! Tam bohaterka przeżyje wspaniałe chwile, a po powrocie znów rzuci się wraz ze swoją magiczną przyjaciółką w wir fantastycznych przygód. Spotkają cukierkowego smoka, zobaczą się z siostrą Marigold i jej wstydliwym narzeczonym, a także sprawią, by wszystkie dzieci w klasie Fibi wreszcie ujrzały cudowne piękno jednorożców. W końcu odkryją, że zniknęła wredna Dakota, a jej miejsce zajął jeszcze wredniejszy goblin! Chociaż bohaterki nie lubią Dakoty, będą musiały udać się w miejsce, gdzie kryją się gobliny i uratować dziewczynę, co okaże się niełatwym zadaniem! Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.