Site icon Ostatnia Tawerna

Na wielkie zmiany nadszedł czas – recenzja „CD-Action”

Świat ciągle idzie do przodu i zmiany są nieuniknione. Nie inaczej jest z „CD-Action”, które z początkiem tego roku przechodzi niespodziewaną metamorfozę. Jak wygląda owo przekształcenie i co ciekawego znajdziemy w środku magazynu?

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w dość pokręconych czasach. Problemy organizacyjne, jakie na wielu płaszczyznach sprezentował nam koronawirus, szalejąca inflacja odbijająca się praktycznie w każdej dziedzinie oraz wiele innych czynników zaowocowały licznymi zmianami w naszej codzienności. Galopujące ceny papieru sprawiły, iż poprzedni numer „CD-Action” był droższy od poprzednich. Oczywiście trend ten dla nikogo nie jest miły, co nie umknęło uwadze załogi popularnego pisma. Tak oto nasz ukochany magazyn z miesięcznika zmienia się w kwartalnik. Jak dalekie zmiany pociągnie za sobą ta decyzja, przekonamy się w kwietniu, tymczasem zobaczmy, co możemy znaleźć w najnowszym numerze.

Jak zwykle zaczynamy od produkcji, na które jeszcze przyjdzie nam poczekać. Na dobry początek wita nas relacja z wczesnej wersji Blacktail, obiecującej produkcji polskiego studia The Parasight, w której przyjdzie się nam wcielić w sławetną Babę Jagę, w swej znacznie młodszej odsłonie, która jeszcze nie zdecydowała, czy chce podążać ścieżką prawości czy niegodziwości. Warto śledzić rozwój gry Dolmen, nawiązującej do horrorów sci-fi oraz twórczości H.P. Lovecrafta, bo choć jeszcze przed twórcami wiele pracy, już teraz widać, że tytuł ma spory potencjał. Nie można też przejść obojętnie obok Dragonball: The Breakers, bo choć nie robi najlepszego pierwszego wrażenia, być może będzie wyjątkową i udaną asymetryczną sieciówką.

 

 

Niewątpliwą, choć nie jedyną, gwiazdą styczniowego numeru jest najnowsza odsłona szalenie uznanego na Zachodzie, a kompletnie obojętnego graczom w naszym kraju cyklu Halo. Infinite, bo taki dzierży podtytuł, to doskonała i bogata w treść okazja do sprawdzenia powodów tej popularności, bez potrzeby zagłębiania się w historię ukazaną w poprzedniczkach. Kolejnym hitem numeru niespodziewanie jest fanowska modyfikacja. Nie dość, że jest to pierwsza tego typu produkcja, która doczekała się obszernej recenzji, to jeszcze znalazła się na okładce. Sądząc po wynikach większości Turniejów Ostatniej Tawerny, raczej nikt z Was nie będzie miał wątpliwości, co do takiego stanu rzeczy, bo mowa tu o rozszerzeniu Gothic II: Kroniki Myrtany – Archolos, czyli obowiązkowego moda dla fanów tej leciwej produkcji. Na tym oczywiście nie kończy się dział recenzji, gdyż znajdziemy tu jeszcze tak ciekawe twory jak Dusk ’82, będący prequelem przebojowego FPS-a, a do tego stworzonym w stylu retro do kwadratu, Jett: The Far Shore stanowiący nieoczywisty miks kilku gatunków i opowiadający o podbijaniu nowego świata oraz wiele, wiele innych tekstów wartych przeczytania.

 

 

Publicystyka jak zwykle dopisuje. Już trzeci raz i tym razem ostatni zaczynając od historii marki Tomb Rider, pokazując, iż odpowiednie podejście do pracowników oraz szacunek do ich pracy potrafi sprawić cuda. Jeśli już tęsknicie za świątecznym klimatem pełnym kolęd i czerwonych kubraczków Świętego Mikołaja (o bałwanach nie wspominam, bo tych można spotkać w różnym wydaniu przez cały rok), możecie sięgnąć po artykuł o początkach i świetności bożonarodzeniowych edycji popularnych gier i nie chodzi tu o tymczasową zmianę szaty graficznej w produkcjach mobilnych i sieciowych. Dość niespodziewany, ale również ciekawy jest tekst przedstawiający historię ogólnoświatowego fenomenu, jakim jest kostka Rubika.

Chcecie wiedzieć, jak redaktorzy oceniają Resident Evil 4 VR, Shovel Knight Pocket Dungeon, Solar Ash, Surviving the Aftermath, Marsupilami: Hoobadventure, Ruined King: A League of Legends Story czy Wolfstride? A może ciekawi Was, jak wygląda gotówka przyszłości, sztuka robienia trailerów, o co chodzi z tymi przeklętymi NFT albo ile ważą grzechy lekkie i ciężkie? To wszystko i wiele więcej oczywiście w najnowszym numerze „CD-Action”! A mi pozostaje teraz czekać do kwietnia.

Exit mobile version