Tessa Thompson, grająca Walkirię w Thor: Ragnarok, twierdzi, że studio Marvel jest zainteresowane filmem o kobiecych superbohaterkach.
Na ekranach króluje właśnie Czarna Pantera z Chadwickiem Bosemanem w tytułowej roli. Jest to osiemnasty film z serii Marvel Cinematic Universe, ale równocześnie pierwszy w którym bohater ma czarną skórę. Teraz kolejnym celem studia najprawdopodobniej będzie nakręcenie pierwszego filmu o kobietach-superbohaterach.
W przyszłym roku swoją premierę będzie miała Captain Marvel z Brie Larson, od jakiegoś czasu krążą też pogłoski, że powstanie film o Czarnej Wdowie, ale Tessa Thompson ma nadzieję, że studio zdecyduje się nakręcić film z kilkoma żeńskimi bohaterkami w rolach głównych:
Myślę, że [szef Marvela] Kevin Feige jest bardzo podekscytowany tym pomysłem, a jeśli popatrzymy na to, co przydarzyło się Walkirii i na jej historię, a następnie na Czarną Panterę to kobiety mają tam wiodącą rolę.
Zobacz również: Nowa grafika promująca film „Avengers: Infinity War”
Według Thompson w przyszłych filmach studia znaczenie kobiecych postaci będzie systematycznie wzrastać. Aktorka przyznaje również, że nie wie, co dzieje się za kulisami w Marvel Studios – jednej z najbardziej tajemniczych firm produkcyjnych w Hollywood. Jednocześnie pomysł na to, żeby zebrać wszystkie ważne bohaterki ostatnich produkcji: Gamorę, Nebulę, Czarną Wdowę itd. w jednym filmie pojawił się po raz pierwszy w zeszłym roku. Teraz tylko zobaczymy, czy cała idea doczeka się realizacji.