Jednym z większych wydarzeń w trakcie trwania kampanii marketingowej „Cyberpunka 2077” były niewątpliwie odwiedziny Hideo Kojimy w studiu CD Projekt RED. Najwyraźniej zaczęło to nową współpracę, której owoce możemy teraz znaleźć w „Death Stranding”.
Dla wersji na PC gry od Kojima Productions wyszła darmowa aktualizacja wprowadzająca zawartość powiązaną z tytułem od polskiego studia. Wśród dodanych elementów znajdziemy nowe misje, przedmioty kosmetyczne, a także otrzymamy zdolność hakowania dla Sama. Wypuszczone zostały dwa zwiastuny promujące crossover.
Aktualizacja jest zupełnie za darmo i można pobrać ją już teraz. Póki co nie wiadomo czy pojawi się ona również na PlayStation. Przy okazji warto także wspomnieć o promocji na Death Stranding w serwisach Steam oraz Epic Games Store. Przez ograniczony czas gra będzie o połowę tańsza.
Tytuł od japońskiego studia jest dostępny na PC od lipca tego roku.
Po rekordowym dla REDów starcie Cyberpunka 2077 przyszło zderzenie z falą niezadowolenia. Spowodowane jest ono z bardzo dużą ilością błędów w wersjach konsolowych gry. Studio już wystosowało przeprosiny i obiecało jak najszybciej naprawić zepsute elementy tytułu.