Site icon Ostatnia Tawerna

CD-Action can into Ostatnia Tawerna

Kwietniowe CD-Action znów pęka w szwach od ciekawych zapowiedzi, recenzji i obszernej publicystyki. Cóż znajdziemy tym razem w numerze o grafice zewnętrznej obejmującej obie okładki?

Branża gier na całego zadomowiła się ze swymi imprezami w Internecie, polska pani premier okłada zakapiorów w Tekkenie 7, Polandball nadal zmaga się z podbojem kosmosu, a Gollum wciąż poszukuje swego prezentu urodzinowego. Tak w wielkim skrócie prezentują się pierwsze strony kwietniowego numeru CD-Action, który został przyozdobiony grafiką rozciągającą się na obie okładki.

Już na początku redaktorzy serwują nam dość sporą zapowiedź najnowszej produkcji Arkane Studios. Deathloop, bo o nim mowa, okazuje się być znacznie mniej roguelike’owy niż można by to przypuszczać, a sporo pozytywnych słów i wspomnień o Dishonored wskazuje nam, że zdecydowanie mamy na co czekać. Nieco inaczej jest z osadzonym w tytułowym uniwersum Dungeons & Dragons: Dark Alliance, które obecnie wywołuje nieco mieszane uczucia. Podobnie zresztą jest z The Lord of the Rings: Gollum, choć w tym przypadku skradanka z bohaterem o niezbyt uroczej aparycji może być ciekawym novum wśród growych adaptacji prozy mistrza Tolkiena. Warto też przeczytać jak obecnie prezentuje się Bang on Balls: Chronicles, czyli przełożenie słynnych memów traktujących o countryballsach pokazujące, że Poland can into games.

 

 

Oczywiście nie samymi zapowiedziami gaming żyje. W kwietniowym numerze magazynu znajdziemy chociażby recenzję Nioh Collection, która oferuje dwie tytułowe produkcje typu soulslike dostosowane do konsol nowej generacji z opisem dość ciekawych rozwiązań w kwestii jej nabywania. Sporo miejsca poświęcono również grze Curse of the Dead Gods, kolorowemu, choć bardzo mrocznemu roguelite’owi osadzonemu w XIX-wiecznych ruinach świątyni dawnych ludów Ameryki. Nie można też przejść obojętnie obok recenzji mniejszych tytułów, jak choćby odwróconej gry muzycznej Everhood, której podtytuł jest tak długi, że dla zachowania czytelności artykułu po prostu go pominę lub Dakka Squadron będącego tak orkowym, że fani uniwersum Warhammera 40.000 mogą przyznać, że trudno o bardziej zielonoskórą produkcję, gdzie „robi się ratatata”. Oczywiście nie zawsze wszystko wychodzi, dlatego warto zajrzeć do sekcji „kaszanka zone”, gdzie na podstawie gry Potentia można zobaczyć, jak bardzo bezczelne zżynanie od najlepszych może nie wypalić. W końcu zawsze warto uczyć się na błędach, zwłaszcza cudzych.

 

 

Choć nigdy nie mogłem narzekać na publicystykę w CD-Action, tak mam wrażenie, że w kwietniowym numerze znalazło sie jeszcze więcej bardzo interesujących tekstów. Dość sporo można przeczytać o Bitcoinach, przez które wielu obecnie ma spore problemy z aktualizacją podzespołów swojego blaszaka (sam jestem tego ofiarą i wiem, jak to boli). Artykuł ten w szczególności polecam tym co chcą wiedzieć, czym w ogóle jest ta kryptowaluta, jak i wszystkim myślącym, że ciągłe dodrukowywanie pieniędzy stanowi remedium na biedę (spoiler – nie, nie stanowi). Bardzo interesująca jest też krótka historia opowiadająca o tym, jak Capcom chciał walczyć Street Fighterem w sądzie czy felieton o tym, dlaczego w grach tak często można spotkać walczących polityków, jak choćby urodziwa premier Lidia Sobieska czy Turbo-Morawie… ekhm… Znaczy senator Steven Amstrong. Naszym czytelnikom pewnie przypadnie do gustu artykuł o Gothicu, czyli o fenomenie mającym się w naszym kraju wyjątkowo dobrze, choć od premiery pierwszej części gry minęło już dwadzieścia lat. W końcu zawsze jest miło poczytać o zwycięzcy pierwszego Turnieju o Złoty Kufel Ostatniej Tawerny. Ach, no i tu jest napisane coś o cyberpunku.

Co redaktorzy CD-Action sądzą o grach Twierdza: Władcy Wojny, Paradise Lost, Nebuchadnezzar czy Breathedge? Albo co możemy przeczytać o Facebooku, fenomenie niepozornego Valheima, lomografii czy kartach graficznych? Tego dowiedzieć się można jedynie sięgając po kwietniowy numer magazynu, co jak zawsze polecam. Tylko spieszcie się! W kioskach pojawiły się już majowe egzemplarze, więc nie zostało już wiele czasu na nabycie opisywanego tu pisma.

Nie zapominajmy, że niedawno świętowaliśmy ćwierćwiecze powstania CD-Action! Tym razem można zgarnąć rabat na klawiaturę mechaniczną XPG Summoner, jakby ktoś się akurat zastanawiał nad zmianą klawiszy.

Exit mobile version