Site icon Ostatnia Tawerna

Artysta Yanick Paquette o kontynuacji „Wonder Woman: Earth One”

Pisarz Grant Morrison był ostatnio zajęty projektem Happy! – nową serią, która powstaje w oparciu o jego komiksy. W międzyczasie artysta Yanick Paquette podjął się przedyskutowania z DC Comics najnowszego komiksowego projektu – Wonder Woman: Earth One – Volume 2.

Sukces pierwszego tomu Wonder Woman zainspirował twórców do podjęcia próby stworzenia kontynuacji. Główna bohaterka musi zmierzyć się z nową rzeczywistością.

Czekaliśmy chwilę, nim opadną emocje po wydaniu pierwszego tomu Wonder Woman: Earth One, jednak od początku zastanawialiśmy się nad kontynuacją projektu. Mamy wiele pomysłów, które są zbieżne z fabułą historii. Nie wykluczamy, że kolejny tom jest może bardziej „intelektualny”. 

– zdradził w rozmowie z Comicbook.com Paquette

Artysta opowiedział o swoich komiksowych początkach, o pracy nad Swamp Thing. Paquette ujawnił również, że podczas tworzenia pierwszego tomu Wonder Woman: Earth One wykorzystał on wiele quasi psychodelicznych elementów. Nawiązanie do ich symboliki pozwoliło zrealizować zamierzony plan. Drugi tom jest jednak zupełnie inny, chociaż niezaprzeczalnie pojawiają się elementy wspólne serii. 

Źródła: 

https://www.dccomics.com/blog/2018/04/30/morrison-and-paquette-discuss-wonder-woman-earth-one-vol-2

www.amazon.com/Wonder-Woman-Earth-One-Vol/dp/1401281176

 

 

Exit mobile version